9 Bin 600 Kişi Commerzbank'tan İşten Çıkarılıyor

Yeniden yapılanma ve tasarruf önlemleri için 9 bin 600 kişiyi içten çıkarması beklenen Commerzbank, 2020 yılına kadar 45 bin çalışanı daha çıkarmayı planlıyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre tasarruf yapılmaı için çalışan verimliliğinin artırılması için bir dizi tedbirler alındığı belirtiliyor

9 Bin 600 Kişi Commerzbank'tan İşten Çıkarılıyor
9 Bin 600 Kişi Commerzbank'tan İşten Çıkarılıyor Haberimport.com
Yeniden yapılanma ve tasarruf önlemleri için 9 bin 600 kişiyi içten çıkarması beklenen Commerzbank, 2020 yılına kadar 45 bin çalışanı daha çıkarmayı planlıyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre tasarruf yapılmaı için çalışan verimliliğinin artırılması için bir dizi tedbirler alındığı belirtiliyor Uzun soluklu olması düşünülen tasarruf tedbirleri ve yeniden yapılanma sürecinin sonunda Commerzbank’ın çalışan sayısında ciddi azalma olacak.

7 bin 300 kişi ile yola devam

2020 yılında çalışan sayısının 7 bin 300 kişi olmasını planlayan banka yönetimi bu çerçeveden şimdiden ek tedbirler ve iyileştirici tedbirler almaya personelini bu yapılanma sürecinde eğitmeye başladı bile. Tasarruf tedbirlerinin bütün birim ve bölümler için geçerli olduğunun altını çizen banka yetkilileri gelişen teknoloji sayesinde dünyada şubesiz bankacılığın savunulduğu bir düşünce tarzı gelişmektedir. Bu çerçevede bankanın öz kaynaklarının olabilecek oranda yüksek verimli kullanılması için bir dizi tedbirler alındı ve uygulamaya konuldu.

2300 kişiye yeni iş imkanı

Bankadan yapılan açıklamaya da yapılacak tasarruf tedbirlerinin ve yeniden yapılanma çalışmalarının maliyetinin 1.1 milyar Euro’ya mal olacağı bildirildi. Ayrıca yapılanma süreci sonunda 2 bin 300 kişiye de yeni iş imkanı sunulacağı verilen bilgiler arasında yer alıyor.  Banka tasarruf tedbirleri ve yeniden yapılanma kapsamında 2016 yılından doğan kâr paylarının hisse senetlerine dağıtılmayacağı ve bankanın sermaye yapısının güçlendirilmesi için kullanılacağı bildirildi. 

%15 lik pay Alman devletine ait

Commerzbank sermaye yapısında özel şahıslar %85’lik paya sahip Almanya devletinin payı ise yüzde 15 olarak gözüküyor. Bankanın ortaklarından biriside Alman devleti olarak gözüküyor.
Editör: İbrahim Atalay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X