Bank Asya'da parası olanlara ödemeler devam ediyor

5 Aralık tarihinden itibaren ödemelerin başlandığına dair yapılan kamuoyu açıklamasından sonra ödemelerin aralıksız olarak devam ettiğini belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu.

Bank Asya'da parası olanlara ödemeler devam ediyor
Bank Asya'da parası olanlara ödemeler devam ediyor Haberimport.com
Bank Asya’nın TMSF’ye devrinden sonraki süreç içerisinde banka nezninde parası olanların paraları almaları için Vakıf Katılım Aş görevlendirilmişti. 5 Aralık tarihinden itibaren ödemelerin başlandığına dair yapılan kamuoyu açıklamasından sonra ödemelerin aralıksız olarak devam ettiğini belirten Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, "Ödemelere başlandı ve hala devam ediyor. Burada toplam kişi sayısı 1,2 milyon. Ama burada çok küçük mevduatı olanlar, yani 1 liranın altında parası olanlar bile bize geliyor. Ödemeler devam ediyor, şu an için bir sıkıntı yok" diyerek en küçük alacağın dahi kendilerinde kalmayacağını ve sahiplerine iade edeceklerine vurgu yaptı.

Ödemelerin ne kadar süre ile devam edeceğine dair ise şu açıklamalarda bulunan Göktaş şunları söyledi:  "Bitmez ama işin yoğun kısmı biter. Çünkü insanların ne zaman geleceğine biz karar vermiyoruz. Kimi hemen gelmeyi tercih etti kimi de zaman içinde geliyor ve gelmeye devam ediyor. Gelişler ne kadar süre içinde tamamlanacak, bilmiyoruz. Bizde paraları duruyor. Ne zaman isterlerse gelip çekebilirler. Bize gelen parayı, eğer üzerinde herhangi bir takyidat yoksa anında ödüyoruz. Ama bir takyidat varsa... Biliyorsunuz ki devam eden bir süreç var. Üzerinde bir bloke, haciz, rehin ya da herhangi bir engel yoksa hemen, varsa ilgili taraflardan bu engelin kaldırılmasına ilişkin belgeyi getirmeleri halinde yine hemen ödüyoruz." diyerek bloke ve  inceleme olmayan hesaplardaki paraların ödenmeye devam edeceğini bunun bir süre sınırlamasının olmadığına vurgu yaptı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X