Deutsche Bank hisseleri 24 yılın en düşüğünde

Frankfurt borsasında son yılların en ses getiren olaylarından birisi yaşanıyor. Deutsche Bank hisseleri Frankfurt borsasında işlem görüyordu

Deutsche Bank hisseleri 24 yılın en düşüğünde
Deutsche Bank hisseleri 24 yılın en düşüğünde Haberimport.com
Frankfurt borsasında son yılların en ses getiren olaylarından birisi yaşanıyor. Deutsche Bank hisseleri Frankfurt borsasında işlem görüyordu. Deutsche Bank hisseleri dün ciddi bir düşüş yaşadı. Hisselerde ki dünkü %6 lık ciddi değer kaybı bu günde devam etti. Frankfurt borsasında dün 10,63 avrodan işlem gören Deutsche Bank hisseleri sabah saatlerinde 10,53 Euro’dan işlem gördü. Deutsche Bank hisseleri 1992 yılından beri en düşük seviyesine gerilemiş oldu.

Analistlerin görüşlerine göre Deutsche Bank hisselerinde yaşanan bu düşüş ABD ile yaşanan hukuki sorunların yanı sıra bankada yaşanan sermaye sıkıntısının etkin olduğu belirtiliyor. Alman Focus dergisinin görüşüne göre Almanya hükümetinin, ABD ile sorun yaşayan Deutsche Bank’a olasılı bir devlet yardımında bulunmayacağını belirtti.

Hisse fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Deutsche Bank’tan yapılan açıklamaya göre ABD ile yaşanan sorunlarda Alman hükümetinden herhangi bir yardım talep edilmediğinin altı çizildi. 
Deutsche Bank’ın geçen hafta yaptığı açıklamaya, 2005-2007 yıllarında yapılan konut kredisi (mortgage) işlemleriyle alakalı ABD Adalet Bakanlığı ile müzakere edildiği bildirmişti. Banka, ABD hükümetinin talep ettiği 14 milyar uzlaşma bedelini ödemeyeceğini belirtmişti.

Banka ile ABD hükümeti arasında yaşanan bu hukuk süreci doğal olarak bankanın Frankfurt Borsa’sında işlem gören hisse fiyatlarını da olumsuz etkilemektedir. Hisse fiyatları üzerinde yaşanan  bu düşüş trendinin ne zaman son bulacağının ise kestirilemediği, her şeyin bankanın vereceği kararlara bağlı olduğunun altı çizildi.
Editör: Levent Örün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X