Advert

Emekliler maaş promosyonunu hangi bankadan alacaklar

Gelecek sene için emeklilerin hangi bankada maaş promosyonu alacağı ile ilgili çalışma yapan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konu hakkında son karar vermesi için Başbakan’ın vereceği talimatı bekliyor.

Emekliler maaş promosyonunu hangi bankadan alacaklar
Emekliler maaş promosyonunu hangi bankadan alacaklar Haberimport.com
Emeklinin promosyonu hangi bankadan alacağı ile ilgili çalışmada son aşamaya geçildi. Emekliler aldıkları maaşların meblağına göre belli oranlarda maaş promosyonu adı verilen bir ödeme alıyorlar. Gelecek sene için emeklilerin hangi bankada maaş promosyonu alacağı ile ilgili çalışma yapan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı konu hakkında son karar vermesi için Başbakan’ın vereceği talimatı bekliyor. Emeklilere maaş promosyonu ödemek için hem özel bankalar hem de devlet bankaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına cazip teklifler sunarak bu hizmeti vermek istiyorlar. Bakanlığın yapmış olduğu çalışma ve pazarlıklar neticesinde promosyon ödemeye hak kazanacak bankanın Ziraat Bankası olması gözü ile bakılıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının banka seçerken dikkat ettiği konuların başında maaş promosyonundan ziyade emeklilerin maaşlarını ülkenin her noktasından rahat bir şekilde çekebilmeleri gelmektedir. Hal böyle olunca en küçük ilçe merkezinde bile şubesi bulunan Ziraat Bankası açık ara tercih edilebilirler listesinin başına geçmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın açıkladığı bilgiye göre “maaş promosyonu”nda emeklilere daha yüksek oranda promosyon verecek özel bankalar teklif sunmuşlar lakin bakanlık promosyondan ziyade her yerden maaş alınabilme kriterini ön planda tutmaktadır. Ziraat Bankası ülke genelinde 700 şubesi ve 24 bin çalışanı ile Türkiye’de şube ağı en geniş bankası olması bakanlık tarafından tercih listesinde ilk sıraya yerleştirmektedir.

Emekliler ne kadar maaş promosyonu alacaklar

Bakanlık bu konu ile ilgili gerekli çalışmayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınan bilgiye göre  promosyon ödemelerinde taban fiyat formülü uygulanacak. Emeklilere maaş promosyonunda en alt dilim 500 TL olarak önerildi. Almaya hak kazanılan promosyon aylık dilimlere  bölünerek emekli tarafından çekilebilinecek.
Editör: Serhat Yılmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X