Fazla Kar Ettin Dediler El Koydular

Venezuela’da “adil fiyat” kanununa uyulmadığından dolayı fazla kar eden iki oyuncak şirketini kamulaştırdığını açıkladı.

Fazla Kar Ettin Dediler El Koydular
Fazla Kar Ettin Dediler El Koydular Haberimport.com
Venezuela fazla kar ediyorsunuz denilerek iki oyuncak şirketi kamulaştırıldı. İki şirketin mallarına el konuldu. El konulan oyuncaklar Noel’de ülkedeki çocuklara ücretsiz olarak dağıtılacak. Venezuela’da “adil fiyat” kanununa uyulmadığından dolayı fazla kar eden iki oyuncak şirketini kamulaştırdığını açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Venezuela Tüketici Koruma Ajansı el konulan oyuncak şirketlerine ait ürünlerin Noel’de ülkedeki 4 milyon çocuğa ücretsiz olarak dağıtılacağını bildirdi.

Venezuela Tüketici Koruma Ajansı’nın internet üzerinden yapmış olduğu açıklamada “Bizim çocuklarımız kutsaldır ve onların Noel’de şirketler tarafından soyulmalarına izin vermeyeceğiz” denilerek çocukların ve ülke insanının soyulmasına müsaade etmeyeceklerini açıkladılar.

Fazla kar ettiği iddia edilen 2 oyuncak şirketi yöneticileri askerler tarafından gözaltına alındı, yöneticilerin tutuklandığı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketlere ait depolardaki oyuncaklara el konuldu. El konulan bütün oyuncaklar ülke çocuklarına Noel hediyesi olarak ücretsiz olarak dağıtılacak. Daha önceki yıllarda da Venezuela eski devlet başkanı Hugo Chavez döneminde birçok şirket kamulaştırılmış ve mallarına el konulmuştu.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X