Şirketlere ve Kişilere Sicil Affı Geliyor

Sicil affı yasa tasarısının meclisten geçmesi ile kredi kartı borcundan dolayı yada verdiği çekin karşılıksız çıkmasından dolayı yasal takip başlatılan milyonlarca kişi bu aftan yararlanacak.

Şirketlere ve Kişilere Sicil Affı Geliyor
Şirketlere ve Kişilere Sicil Affı Geliyor Haberimport.com
Şirket ve kişiler için sicil affı geliyor. 11,5 milyon kişiyi ve 2,3 milyon şirketi yakından ilgilendiren bir konu olan sicil affı ile kara listeden çıkma fırsatı sunan devlet 6 ay içinde borç ödemesinin yapılmasını yada yeniden yapılandırılmasını istiyor. Meclise sunulan torba yasa içerisinde yer alan sicil affı düzenlemesi ile birçok kişiyi ve şirketi yakından ilgilendiren sicil affı tekrar gündeme geldi. Torba yasanın meclisten geçmesi ile 11 milyondan fazla kişinin ve 2 milyondan fazla şirketin yararlanmasına açılacak olan sicil affı muhatapları tarafından merakla bekleniyor.

Sicil affı yasa tasarısının meclisten geçmesi ile kredi kartı borcundan dolayı yada verdiği çekin karşılıksız çıkmasından dolayı yasal takip başlatılan milyonlarca kişi bu aftan yararlanacak. Yasanın çıkması ile bu senenin sonuna kadar yasal takibe uğramış kişilerin ve şirketlerin tamamının bu aftan yararlanması bekleniliyor.

Çıkacak Sicil affını esnafın beklediğinin altını çizen TESK Başkanı Bendevi Palandöken şunları söyledi:   “Ekonominin çarklarının dönmesi için etkin bir sicil affı gerekiyor. Çünkü bankalar esnafa sicillerine göre kredi veriyor. Atılan bu adım ekonominin çarklarını hareketlendirecek. Can suyu kredisi çok önemli” demişti. Kredi kartı veya bireysel kredilerini ödeyememiş veya takibe düştükten sonra ödemiş yurttaşların, kara listeye bağlı olarak 5 yıllık süreçte kredi işlemlerinin olumsuz etkilenmesi nedeniyle de, sicil affı önem taşıyor.” Sicil affını esnaftan yoğun bir katılım ile karşılanacağının altını çizen Palandöken önemli bir karar diye söyledi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X