Üniversitelilerin en beğendiği şirket Samsung oldu

Samsung Electronics, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından başarılı şirketleri ve girişimci gençleri bir araya getiren CreaTech+ Zirvesi’nde, “En Beğenilen Teknoloji Şirketi” olarak ödüle layık görüldü.

Üniversitelilerin en beğendiği şirket Samsung oldu
Üniversitelilerin en beğendiği şirket Samsung oldu Haberimport.com

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından 14-15 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenen CreaTech+ Zirvesi’nde Samsung Electronics,gençlere yönelik gerçekleştirdiği yenilikçiprojeler dolayısıyla “En Beğenilen Teknoloji Şirketi” olarak ödüllendirildi.

Başarılı şirketler ve girişimcilerle gençleri bir araya getirerek üniversitelerdeki girişimcilik kültürünü geliştirmeyi amaçlayan CreaTech+ Zirvesi’nde, Samsung, gençlere inovasyon kültürünü aşılamak ve teknolojinin gücüyle hayatlarında yeni ufuklar açmak üzere hayata geçirdiği çok sayıda projeden ötürü ödüllendirildi.İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleşen Zirve’de, Samsung adına ödülü Samsung Electronics Türkiye Kamu Sektörü ve Dış İlişkiler Ülke Direktörü Dr. R. Erdem Erkul aldı.

Samsung Electronics TürkiyeKamu Sektörü ve Dış İlişkiler Ülke Direktörü Dr. R. Erdem Erkul, “Samsung olarak dünyaya ilham vererek geleceği şekillendirme vizyonumuz doğrultusunda, faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde, ihtiyaçları belirleyerek özellikle eğitim ve girişimcilik odaklı çalışmalara imza atıyoruz. Bu doğrultuda, gençlerin teknolojiyle bütünleşmesini sağlayarak onlara inovasyon bilincini aşılamayı çok önemsiyor, buna paralel fark yaratacak projeler geliştiriyoruz.Gerçekleştirdiğimiz projelerde gençlere "icat çıkarmalarını” söylüyor, bu icatlar yoluyla inovatif üretime geçerek dünya üzerinde ülke olarak bilişimdeki payımızı üst seviyelere çıkarmalarını istiyoruz. Teknoloji üreten ve ihraç eden bir ekonomiye dönüşümün ancak girişimcilik ve katma değer yaratan bir ekonomiye yatırımla mümkün olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu tarafından “En Beğenilen Teknoloji Şirketi” olarak ödüllendirilmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü İnovasyon Topluluğu katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen, inovasyonun ana unsurlarından olan teknoloji ve mühendisliğin etkin rol aldığı etkinlikte; panel, seminer, workshoplar, yarışmalar ve “Nasıl yaptım?” sunumları düzenlenecek. Öğrencilerin ilgili sektörler hakkında bilgi sahibi olması, katılımcı firmaların öğrencilere rehberlik edecek sunumlarda bulunması ve girişimci olmaya teşvik etme hedefleriyle hayata geçirilecek etkinlik, sektör temsilcisi ve akademisyenlerden oluşan birçok konuğu ağırlayacak.

İki gün süren “CreaTech+” etkinliğinde şirket ve öğrenci standları kurularak, öğrencilerin firma temsilcileriyle bire bir görüşme olanağı bulması sağlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X