Yunanistan'da Ekonomik Kriz Medya Devini Devirdi

Yunanistan’ın köklü medya devi “Dol” un iflas etmek üzere olduğu bu nedenle yazılı ve görsel haber yayınını durduğu bildirildi.

Yunanistan'da Ekonomik Kriz Medya Devini Devirdi
Yunanistan'da Ekonomik Kriz Medya Devini Devirdi Haberimport.com
Yunanistan birkaç yıldır ekonomik kriz ile boğuşuyor. Ekonomik krizin etkileri her sektörde kendini göstermeye devam ediyor. Yunanistan’ın köklü medya devi “Dol” un iflas etmek üzere olduğu bu nedenle yazılı ve görsel haber yayınını durduğu bildirildi. Yunan basınında köklü bir yere sahip olan medya devi 1940’lı yıllardan beri ülkede yayıncılık faaliyetinde bulunuyordu.

Bünyesinde bir çok gazete, dergi ve internet sitesi barındıran ülkenin en büyük medya devinde çalışanların aylardır maaş alamadıkları bu nedenle çalışanlar süresiz grev kararı almışlardı.

Dol medya kuruluşu Yunanistan’ın en büyük ve bünyesinde en çok yayın bulunduran kuruluşu. Ülkede yüksek tiraja sahip gazete ve dergilerin sahibi olan kuruluş, ülkede yaşanan ekonomik krizden etkilenenler kervanına katılmış oldu.  Dol’un bünyesinde yüksek tirajlı gazeteler “To Vima” ve “Ta Nea” gazetelerinin yanı sıra ülkede en çok ziyaret edilen haber sitesi  in.gr adlı siteyi de barındırmakta idi. Birçok gazete, dergi ve internet sitelerinin yanı sıra grup bünyesinde yayın yapan radyolarda yayınlarını durdurmuş vaziyette.
Dol bünyesinde ilan edilen süresiz grevin ne zaman sonlanacağı şu an belli değil. Çalışanları Dol için artık “dönülmez bir yolun” başladığına işaret ediyor ve haklarını aramak için her türlü yola başvuracaklarının altını çiziyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X