Arjantin'de Halk Yoksulluğu Protesto Etti

Arjantin’de resmi verilere göre halkın %30 yani 3’te 1’i yoksulluk içinde yaşıyor. Bu durumu protesto etmek için halk sokaklara dökülmüş vaziyette. Hükümetten yoksullukla mücadele edilmesi için önlemler almasını talep eden göstericiler sloganlar atarak kongre binasına kadar yürüdüler.

Arjantin'de Halk Yoksulluğu Protesto Etti
Arjantin'de Halk Yoksulluğu Protesto Etti Haberimport.com
Arjantin'in başkenti Buenos Aires sokakları hükümetin yoksullukla mücadele etmesini isteyen gösterilere sahne oluyor. Arjantin’de resmi verilere göre halkın %30 yani 3’te 1’i yoksulluk içinde yaşıyor. Bu durumu protesto etmek için halk sokaklara dökülmüş vaziyette. Hükümetten yoksullukla mücadele edilmesi için önlemler almasını talep eden göstericiler sloganlar atarak kongre binasına kadar yürüdüler.

Göstericilerin kongre binasına kadar ellerinde bayraklar ve slogan atarak yürümesi nedeniyle trafiğin kapandığı ve güvenliğin üst düzeye çıkarıldığı gelen bilgiler arasında. Arjantin hükümeti yoksullukla mücadele etmek için bir dizi kanun ve yasa düzenledi lakin yapılanlar yeterli değil. Yoksulluk ve yolsuzluk oranı ülkede çok yüksek seviyede bulunmaktadır. Halkın hükümetten isteği yoksulluğun önüne geçecek yoksulluğu azaltacak tedbirlerin hükümet tarafından alınmasını istiyor. Hükümetten artan yoksulluğa karşı önlem teşkil edecek yasa çıkarmasını talep eden göstericiler, halka iş imkanı sağlanmasını istedi.

Arjantin'de hükümet, alınan önlemlerin bütçeye baskı oluşturacağını açıklamıştı. Devlet Başkanı Mauricio Macri'nin kamu hizmetleri ücret tarifelerini ve diğer önlemleri artırması, tüketici fiyatları ve yoksulluk seviyesini yükseltmişti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X