DDos Saldırısı İle Birçok Siteye Erişim Engellendi

Twitter başta olamak üzere Spotify, Reddit, Soundcloud gibi büyük sitelere saldırı düzenlendi. İnternet en büyük siteleri arasında bulunan birçok siteye yapılan DDos türündeki saldırı ile birçok siteye erişim ya tamamen durdu ya da yavaşladı.

DDos Saldırısı İle Birçok Siteye Erişim Engellendi
DDos Saldırısı İle Birçok Siteye Erişim Engellendi Haberimport.com
Twitter başta olamak üzere Spotify, Reddit, Soundcloud gibi büyük sitelere saldırı düzenlendi. İnternet en büyük siteleri arasında bulunan birçok siteye yapılan DDos türündeki saldırı ile birçok siteye erişim ya tamamen durdu ya da yavaşladı. Sosyal Medya Siteleri başta olmak üzere onlarca siteye kullanıcılar ulaşmakta zorlandılar.

Büyük Haber Siteleri Duyurdu
BBC başta olmak üzere haber sitelerinin duyurduğu büyük saldırıdan sonra bir çok siteye erişim imkansız hale geldi. Özellikle dünya genelinde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan büyük siteler bu durumdan olumsuz etkilendiler. Kullanıcılar sitelere ulaşmakta zorlandılar. Ulaşılmakta zorlanılan sitelerin dünyanın farklı noktalarındaki serverlerinin de etkilendiği DDos saldırısı uzun sürmedi.

DDos Büyük Hasar Verdi
Özellikle DynDNS adlı firmanın alt yapısını kullanan sitelerin yaşanan  bu  ‘DDos’ saldırısında büyük hasar aldığı tespit edildi.
DDos saldırı DynDNS’nin “DDos” kısaltmasıyla temsil ediliyor. Saldırı esnasında siteler “Hizmetin Dağıtılmış Reddi” (Distributed Denial of Service) verilerine boğulmasıyla ile sitelere erişim yavaşlıyor. Sitelere ulaşılması zorlaşıyor. Saldırıyı kimin gerçekleştirdiği ya da neden DynDNS’nin hedef olduğu henüz anlaşılamadı.
Editör: Can Ercan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X