Dünyaca Ünlü Game of Thrones'un Tasarımcısı Türkiye'ye Geliyor

Onur Can Çaylı’yı daha çok “Game Of Thrones” (Taht Oyunları) dizisindeki başarılı çizimleri ile tanıyor olsak da aslında o Hollywood’da bir çok filmde önemli görevlerde yer aldı.

Dünyaca Ünlü Game of Thrones'un  Tasarımcısı Türkiye'ye Geliyor
Dünyaca Ünlü Game of Thrones'un  Tasarımcısı Türkiye'ye Geliyor Haberimport.com
Kültür ve Turizm Bakanlığı başta olmak üzere İstanbul Medya Akademisi ortaklaşa düzenlediği ve bakanlığın GENÇDES projesinde katılımcılara "3D Konsept Tasarım" eğitimi verilecek. Verilecek eğitim sonunda katılımcılara "3D Konsept Tasarım" sertifikası verilecek. 26 Kasım tarihinde başlayacak olan "3D Konsept Tasarım" eğitimi ile dizayn, çizim teknikleri, canlı model çizimi, program uygulama teknikleri, yaratıcı fikir geliştirme ve 3D (3 Boyutlu) konsept oluşturma teknikleri konularında kurslar düzenlenecek. Eğitimde aktif görev alacak olan ünlü dijital tasarımcı Onur Can Çaylı amaçlarının yeni yetenekler bulmak olduğunu belirtti.

Onur Can Çaylı’yı daha çok “Game Of Thrones” (Taht Oyunları) dizisindeki başarılı çizimleri ile tanıyor olsak da aslında o Hollywood’da bir çok filmde önemli görevlerde yer aldı. Konuyla alakalı ünlü tasarımcı şunları söyledi:  "Amerika'da animasyon ve görsel efekt üzerine master yaptım. 'Spiderman', 'Man in Black', 'Avengers', 'Terminator', 'Antman', 'Unbroken', 'Strangerthings', 'The Hunger Games' gibi filmlerde, televizyon dizileri ve bilgisayar oyunlarında çalıştım. 'Game of Thrones' dizisinde çalışmayı çok istemiştim ama olmamıştı. Sonra dizinin işleri, çalıştığım stüdyoya geldi. Ben şuna inanıyorum, gönülden istediğin şey, gün geliyor seni buluyor." Diyerek birden çok ve ünlü filmde görev aldığını işini başarılı yapınca bir şekilde başarının geldiğine vurgu yapan tasarımcı görsel efekt konusunun gelecek için önem arz ettiğine değindi.

Başarılı olan kursiyerler içinde müjdeli haberleri olduğuna değinen Çaylı şu müjdeyi verdi: “kursta başarı gösteren öğrencileri, şu anda yapım aşamasında olan kendi film projesine dahil etmek istiyoruz.”  diyerek kursiyerlere hedef belirlemiş oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X