Ege Üniversitesi öğrencileri kısa süren sömestr tatilinden şikayetçi

Ege Üniversitesi öğrencileri, bütünleme sınavlarına girmemeleri durumunda bir aylık tatil yapmaktalar fakat bütünleme sınavına giren öğrenciler, 3- 13 Şubat arasında 10 günlük bir tatil yapmak zorunda kalıyor.

Ege Üniversitesi öğrencileri kısa süren sömestr tatilinden şikayetçi
Ege Üniversitesi öğrencileri kısa süren sömestr tatilinden şikayetçi Haberimport.com
Ege Üniversitesi Rektörlüğü’nün bu yıl açıkladığı akademik takvime göre, yarıyıl sonu sınavları 9-20 Ocak tarihleri arasında ve bütünleme sınavları da 23 Ocak -3 Şubat tarihleri arasında yapılacak. Bütünleme sınavlarına girecek olan öğrenciler yarıyıl tatillerinin kısa olmasından şikayetçi.

YARIYIL TATİLİ BİZE YETMİYOR

Ege Üniversitesi öğrencileri, bütünleme sınavlarına girmemeleri durumunda bir aylık tatil yapmaktalar fakat bütünleme sınavına giren öğrenciler, 3- 13 Şubat arasında 10 günlük bir tatil yapmak zorunda kalıyor. Yarıyıl sonu sınavlarında başarısız olan öğrenciler için ikinci bir şans niteliğinde olan bütünleme sınavları da 23 Ocak ve 3 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Öğrenciler bu on günlük tatili az bulduklarını dile getirdiler. Ege üniversitesi öğrencilerinden Deniz Yaylacı, “Yarıyıl tatilini heyecan ile beklerken, bütünlemelere kaldığımızda yarıyıl tatilimizden bize on günlük kısa bir süre kalıyor. Ailemizle geçireceğimiz kısıtlı süre bize yetmiyor. Bu konuda biz öğrenciler mağdur oluyoruz” şeklinde konuştu. Bu konuda mağdur başka bir öğrenci Eren Kural, “ Benim ailem Tunceli’de yaşıyor, oraya gidip gelmem iki günümü alıyor bütünleme sınavlarıma girdiğim de düşünülürse on günlük tatilden bana kalan çok az bir süre oluyor ve bu da bana yetmiyor. Bu konuda benim gibi birçok arkadaşım da mağdur hepimiz bu konuda bir şeylerin yapılmasını bekliyoruz” diyerek şikayetlerini dile getirdi.
Ege Üniversitesi öğrencileri, yarıyıl tatil süresinin yetmediğini bu tatil süresinin daha fazla uzatılmasının gerektiğini dile getirdi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X