Esenyurt Devlet Hastanesi Geçici Olarak Karantinaya Alındı

​Türkiye’de uzun zamandır görülmeyen bulaşıcı menenjit hastalığının ortaya çıkması yetkilileri tedirgin etti.

Esenyurt Devlet Hastanesi Geçici Olarak Karantinaya Alındı
Esenyurt Devlet Hastanesi Geçici Olarak Karantinaya Alındı Haberimport.com
Esenyurt Devlet Hastanesi’ne getirilen 5 yaşındaki bir çocukta bulaşıcı menenjit tespit edilmesinden dolayı hastanenin acil servisi geçici olarak hizmet dışı bırakıldı. Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre yüksek ateş, kusma ve halsizlik yüzünden ailesi tarafından hastaneye getirilen 5 yaşındaki çocukta bulaşıcı menenjit tespit edildi. Hastalığın ortamda bulunan diğer insanlara bulaşmasını engellemek için acil servis bölümü geçici olarak hizmete kapatılarak karantinaya alındı.

Türkiye’de uzun zamandır görülmeyen bulaşıcı menenjit hastalığının ortaya çıkması yetkilileri tedirgin etti.

Tedavi edilmeyen, ya da geç kalınan menenjit nedeniyle beyin, göz, duyu, konuşma gibi bir sürü organ ve işlevde onarılmaz zararlara neden olmaktadır. Akşam saatlerinde yüksek ateş, kusma ve halsizlik şikayetleri ile acil servise getirilen 5 yaşındaki bir çocuk muayene edildi. Yapılan tetkikler sonucu, çocukta bulaşıcı olduğu tespit edildi. Menenjit tespit edilen hasta izole bir odada gerekli tedaviye alındı. Hasta çocuğa ilk müdahelenin yapılmasından sonra hasta Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevki yapıldı.

Acil servisin önlem amacıyla karantinaya alınmasından sonra dezenfekte işlemi yapıldı. Bu süre zarfında Esenyurt Devlet Hastanesi Acil Servisinde hizmet verilemedi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X