Hindistan’da Tren Kazası: 100’den Fazla Can Kaybı Var

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde iç hat seferleri yapan yolcu treninin 14 vagonu belirlenemeyen bir nedenden dolayı raydan çıkarak devrildi. 100’den fazla kişinin ölmesine ve 150’den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan kazanın nedeni bilinmiyor.

Hindistan’da Tren Kazası: 100’den Fazla Can Kaybı Var
Hindistan’da Tren Kazası: 100’den Fazla Can Kaybı Var Haberimport.com
Hindistan’da yolcu treninin 14 vagonu raydan çıktı ilk belirlemelere göre kazada 100’den fazla kişinin yaşamını yitirdiği belirlendi. Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde iç hat seferleri yapan yolcu treninin 14 vagonu belirlenemeyen bir nedenden dolayı raydan çıkarak devrildi. 100’den fazla kişinin ölmesine ve 150’den fazla kişinin de yaralanmasına neden olan kazanın nedeni bilinmiyor. Görgü tanıklarının ifadesine göre kazadan önce tren bir an durdu sonra tekrar hareket etti ondan sonrada kaza medyadan geldi.

GECE 03:00
Yerel saate göre gece 03:00’da meydana gelen kaza sonrası bölgeye çok sayıda kurtarma ekibi gönderildi. Kazada ölenlerin çoğunun lokomotife yakın 2 vagonda yoğunlaştığının tespit edildiği gelen bilgiler arasında. Kazada çok sayıda da yaralı var. Yaralıların vagonlar arasında sıkıştığı kazazedelerin kurtarılması için kesici ve kırıcı aletler kullanıldığı belirtiliyor. Bazı yolcuların ise vagonlarda mahsur kaldığının tespit edildiği bir an önce onlara ulaşılmaya çalışıldığı ve bu bağlamda kurtarma çalışmalarının son hız devam ettiği belirtiliyor.
Başbakan Narendra Modi olaydan üzüntüyü açıkladı.

YETKİLİLER KAZAYI İNCELİYOR
Demiryolları Bakanı Suresh Prabhu'nun ise kazayı yakından izlediği ve gerekli prosedürlerin yerine getirileceğini belirtti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X