İç Savaş Yaşanan Halep Selfi Yeri Oldu

Yaşanan iç savaşın etkisi ile harabeye dönen şehrin özellikle kenar bölgelerinde rejim yanlısı ve bölgeye gelen insanların resim çektirmesi, selfi çekmesi dünya basınına yansımış durumda.

İç Savaş Yaşanan Halep Selfi Yeri Oldu
İç Savaş Yaşanan Halep Selfi Yeri Oldu Haberimport.com
Halep’i Boşaltan Haleplilerin yerine Şamlılar gelip Selfie çektiriyorlar. Halep’in Suriye devlet askerlerinin eline geçmesinden sonra rejim muhalifi olarak görülen Halep halkı şehri terk etti, etmeye de devam ediyor. Halep’in Esad yönetimine geçmesinden sonra rejim yanlıları Halep’e gelerek yıkık, dökük, savaş yorgunu şehirde resim çektiriyorlar.

Yaşanan iç savaşın etkisi ile harabeye dönen şehrin özellikle kenar bölgelerinde rejim yanlısı ve bölgeye gelen insanların resim çektirmesi, selfi çekmesi dünya basınına yansımış durumda. Özellikle Şam’ın tarihi ve turistik yerlerinin savaş nedeniyle harabeye dönmüş enkazlarını seçen selfi meraklıları yıkık dökük binaların önünde fotoğraf makinelerine gülümsüyorlar.

Esad yönetimi tarafından ele geçirilen Halep'in dış semtleri, Şam sakinleri için turistik bir rotaya dönüştü. Savaşın harabeye çevirdiği sokaklarda gezen rejim yanlısı 'turistler'in hatıra fotoğrafları çektirmesi dikkati çekiyor. Günler önce bu sokaklarda süren savaştan canı pahasına kaçmaya çalışanlar vardı oysa şimdi bu yıkımın üzerinde selfie'ciler dolaşıyor.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X