İşid, Musul'da Çok Sayıda Sivil Öldürdü

Türkiye’ye geldiği sırada Türkiye’nin Musul Operasyonunda bil fiil bulunması gerektiği yönünde görüşler bildiren Carter, Bağdat’taki görüşmeleri esnasında bu konuyu da ilgililer ile enine boyuna konuşacak.

İşid, Musul'da Çok Sayıda Sivil Öldürdü
İşid, Musul'da Çok Sayıda Sivil Öldürdü Haberimport.com

İŞİD militanları Musul’da Katliam Yaptı

CNN’nin bildirdiğine göre İŞİD terör örgütü elamanları Musul’da 284 erkeği infaz ettiler. Irak ordusunun Musul’a yapmı olduğu operasyonlarına karşılık olarak yapıldığı belirtilen infazda 284 erkeğin İŞİD militanları tarafından katledildiği belirtiliyor.
CNN’nin haberine göre katledilen bu kişilerin saldırılar sırasında canlı kalkan olarak kullanıldığı belirtiliyor. 284 kişi arasında çocuklarında bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Musul Operasyonu

Dünya’nın gözü Musul’da. ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Bağdat’ta. Musul operasyonu ile ilgili ikili görüşmeler yapmak üzere başkent Bağdat’a gelen Carter operasyona katılan ülkelerin komutanları ile görüşecek.

Türkiye'nin Durumu
Türkiye’ye geldiği sırada Türkiye’nin Musul Operasyonunda bil fiil bulunması gerektiği yönünde görüşler bildiren Carter, Bağdat’taki görüşmeleri esnasında bu konuyu da ilgililer ile enine boyuna konuşacak. Özellikle Irak Başbakanı Haydar el Abadi ile yapacağı ikili görüşmede bu konuyu da dile getireceği düşünülen Carter’ın operasyonun ilerleyişi ve sonuçları hakkında ayrıntılı görüşmeler yapılacağının altı çizildi.
Editör: İbrahim Atalay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X