İstanbul Boğazı’na Yaya Yolu Geliyor

Denizin 20 metre altından geçecek iki katlı yaya tünelinin üst katından yayalar ve bisikletliler geçecek. Alt katından ise lastik tekerlekli, elektrikli araçlar yolcu taşıyacak.

İstanbul Boğazı’na Yaya Yolu Geliyor
İstanbul Boğazı’na Yaya Yolu Geliyor Haberimport.com
Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na yayaların ve bisikletlilerin kullanacağı yaya yolu yapılacak. 2019 yılında bitirilmesi düşünülen proje ile Üsküdar ile Kabataş arasına köprü kurulacak.  İstanbul'un iki yakasını altıncı kez birbirine bağlayacak, Üsküdar-Kabataş arasında iki kilometre uzunluğundaki yayaların ve bisikletlilerin geçeceği 'İstanbul Boğaziçi Bulvarı' için sondaj çalışmaları başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BİMTAŞ'ın yaptığı sondaj ihalesini yapıldı. İhalenin 7 milyon 500 bin liraya olarak bir kazandığı belirtilyor. 13 Aralık’ta sözleşme imzalayan şirket, sondaj çalışmalarını 12 Mart 2017’ye kadar tamamlayacak. Denizin 20 metre altından geçecek iki katlı yaya tünelinin üst katından yayalar ve bisikletliler geçecek. Alt katından ise lastik tekerlekli, elektrikli araçlar yolcu taşıyacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X