İzmir Ulaşımında Kar Sorunu

Hava koşulları yüzünden İzmirliler beklemedikleri halde trafik derdinden muzdarip oldu.

İzmir Ulaşımında Kar Sorunu
İzmir Ulaşımında Kar Sorunu Haberimport.com
İzmir’de gün geçtikçe soğuyan havalar ulaşımda büyük sorunlara yol açtı. İzmir-Manisa karayolu Sabuncubeli bölgesinde kar trafiği felç etti. Yüksek kesimlerde de etkili olan ve yağmaya devam eden kar nedeniyle trafik yoğunluğu yaşandı. Kar lastiği olmayan araçların ise Manisa yönüne hareket etmesine izin verilmedi. Ayrıca çoğu havayolu şirketinin uçuş seferleri bu hava koşulları sebebiyle iptal edildi. Hava koşulları yüzünden İzmirliler beklemedikleri halde trafik derdinden muzdarip oldu.

BELEDİYELERİN TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İzmir’in birçok ilçesinde tuzlama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Belediyelerin 15 greyder ve 48 kişiden oluşan ekibi ile birlikte yolların kapanması tehlikesine karşı mücadele ediliyor. Bu ekipler merkez, kuzey ve güney olmak üzere 3 koldan çalışmalarını sürdürüyor.

YILBAŞINDA İZMİR’DE HAVA NASIL OLACAK?

Geçen haftayı zaman zaman  sağanak yağmurla  geçiren İzmir’de meteorolojinin tahminlerine göre 31 Aralık günü hava parçalı bulutlu ve 6 derece , 1 Ocak 2017 tarihinde ise çok bulutlu ve 7 derece olması bekleniyor.En düşük sıcaklıkların ise 31 Aralık Cumartesi 0 , 1 Ocak’ta ise 0 derece olacağı tahmin ediliyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X