Japonlar akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı üretti

Japonya’da bir havaalanında proje bazlı olarak başlayan yeni uygulama ile cep telefonlarındaki mikropların tuvaletlerde kinden daha fazla olduğunun kanıtlanmasından sonra tuvalet kağıtlarının yanına cep telefonu temizleme kağıtları da konuldu.

Japonlar akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı üretti
Japonlar akıllı telefonlar için tuvalet kağıdı üretti Haberimport.com
Japonya’da cep telefonu temizliği için tuvalet kağıtlarının yanında cep telefonu temizleme kağıtları da konuldu. Japonya’da bir havaalanında proje bazlı olarak başlayan yeni uygulama ile cep telefonlarındaki mikropların tuvaletlerde kinden daha fazla olduğunun kanıtlanmasından sonra tuvalet kağıtlarının yanına cep telefonu temizleme kağıtları da konuldu. İsteyenler tuvalette işini bitirdikten sonra buradan cep telefonunu temizlemek için de kağıt alıp cep telefonunu temizleyebilecek.

Uygulamanın henüz proje bazlı olduğunun altını çizen Japon yetkililer Narito Havalimanı ile başlanılan uygulama sayesinde yolculuk esnasında cep telefonu hijyenine de önem veren yolcuların bu hizmetten yararlanacağını vurguladılar. Cep telefonu temizleme kağıtlarında “hoş geldin” mesajı ile birlikte kağıdın kullanım talimatı yer alıyor. Ayrıca Japonya’da ki wireless alanları ve seyahat hakkında bilgilerinde yer aldığı cep telefonu temizleme kağıtları ile tuvaletlerden 18 kat daha fazla mikrop barındıran telefon hijyeninin sağlanmasını amaçlanıyor.

Tuvaletlerinin temizliğiyle ünlü olan Japonya'da yüksek teknolojili yıkama üniteleri, ısıtmalı klozetler ve sıcak su imkanlarıyla biliniyor. Ünlü eleştirmen A.A. Gill, Japon tuvaletlerinin ferah kokusunu tarif ederken "Tuhaf bir şekilde bağımlılık yaratacı" ifadesini kullanmıştı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X