Kar yağışı ve olumsuz hava nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi?

26 Aralık tarihinde yurtta etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı okullar tatil edildi.

Kar yağışı ve olumsuz hava nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi?
Kar yağışı ve olumsuz hava nedeniyle hangi illerde okullar tatil edildi? Haberimport.com
Şu İllerde Okullar Tatil;
26 Aralık tarihinde yurtta etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından dolayı okullar tatil edildi. İl valiliklerinden yapılan açıklamaya göre bazı illerdeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün süre ile tatil edildi.

KARAMAN
Karaman Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre okullar bir gün süre ile tatil edildi.
Açıklama şu şekilde; "Son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde önümüzdeki günlerde kar yağışının devam edecek olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurul Kararıyla ilimiz genelindeki tüm okullarımız 26 Aralık 2016 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamile personeller de aynı tarihte idari izinli sayılmaları Valiliğimizce uygun görülmüştür" denildi.

HAKKARİ -YÜKSEKOVA
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde kar yağışı nedeniyle tüm okullar bugün için 1 gün süreyle tatil edildi. Yüksekova İlçesi’nde öğleden sonra etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler, bugün için 1 gün süreyle tatil edildi.

AĞRI
Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Ağrı merkez, Patnos ve Eleşkirt ilçelerindeki köy okulları ile taşıma sistemle eğitim veren okullarda eğitime 26 Aralık Pazartesi ara verildiği bildirildi.

IĞDIR
Iğdır Valiliği ise kent merkezindeki ilkokullar ve ortaokullar ile merkeze bağlı yerleşim birimlerindeki Kervansaray, Alibeyköy, Güngörmez, Mezra, Taşlıca, Harmandöven, Pınarbaşı, Kızılkule ilk ve ortaokullarının yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildiğini açıkladı.

ERZİNCAN
Erzincan'ın Çayırlı ilçesinde ise yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği ifade edildi.

BİTLİS
Bitlis'te kar yağışı nedeniyle tüm okullar bugün için 1 gün süreyle tatil edildi.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X