Okullarda Sabahçı Öğlenci Ayrımı Kalkıyor

Başbakan Binali Yıldırım 2019 yılı sonuna kadar uygulayacakları sabahçı-öğlenci kavramını kaldıracaklarını öğrencilerin okula sabah gidip akşam geleceklerini söyledi. Okullar artık tam gün eğitim yapacaklar diyen Başbakan uygulamanın 2019 yılı itibariyle yaygınlaşacağını belirti.

Okullarda Sabahçı  Öğlenci Ayrımı Kalkıyor
Okullarda Sabahçı  Öğlenci Ayrımı Kalkıyor Haberimport.com
Başbakan Binali Yıldırım 2019 yılı sonuna kadar uygulayacakları sabahçı-öğlenci kavramını kaldıracaklarını öğrencilerin okula sabah gidip akşam geleceklerini söyledi. Okullar artık tam gün eğitim yapacaklar diyen Başbakan uygulamanın 2019 yılı itibariyle yaygınlaşacağını belirti. Tüm yurtta uygulamaya geçileceğinin altını çizdi.

Öğlenci – Sabahçı ayrımı kalkıyor

Başbakan Binali Yıldırım, Eğitim öğreti sisteminde köklü bir değişikliğe gidileceğini bazı okullarda uygulanan sabahçı- öğlenci öğretim modelinin sonlandırılacağının ve bütün okulların tek zamanlı yani sabah ders öğle molası(öğle yemeği) öğleden sonra ders şeklinde eğitimlerine devam edeceklerini belirtti. Eğitim öğretim sürelerinin de aynen korunacağını yani 4+4+4’e devam edileceğini yıl olarak azalma ya da fazlalaştırma yapılmayacağını sözlerine ekleyen Başbakan, İngilizce eğitim konusunda da ülke olarak olmamız gereken yerlere gelmek için 5.yılda yabancı dil eğitimi zorunlu olacak diyerek sözlerine devam etti. Böyle bir uygulama öğrencilerin belki hoşuna gitmeyecektir. Ama öğrencilerde diğer akranları gibi tam gün eğitim öğretim yapacaklar. Eğitim tam zamanlı hale gelecek diye bu konu hakkındaki görüşlerini belirten Başbakan okul öncesi eğitiminin de zorunlu olacağının altını çizdi.

Okul öncesi zorunlu oluyor

 Okul öncesi eğitim ve öğretiminin de zorunlu olacağını belirten Başbakan Yıldırım, okul öncesi dönem eğitiminin önemimden bahsetti.

Tam gün eğitim öğretim yapılacak

Öğrenciler tam gün eğitim ile hem sabahçı hem de öğlenci olacaklar. Sabah okula gidip akşam okuldan gelecekler. Öğle yemeklerini okul zamanı içerisinde yiyecekler.
Editör: Sevgi Çakır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X