ÖSYM, KPSS Önlisans Sınav Sonuçlarını açıkladı

Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) ön lisans(2 yıllık Yüksek Öğrenim) düzeyinde sınav sonuçları bugün itibariyle ÖSYM'nin sayfasında açıklandı. Yapılan sınavda Genel Kültür testindeki 12’nci sorunun iptal edildiği duyuruldu.

ÖSYM, KPSS Önlisans Sınav Sonuçlarını açıkladı
ÖSYM, KPSS Önlisans Sınav Sonuçlarını açıkladı Haberimport.com
Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) ön lisans(2 yıllık Yüksek Öğrenim) düzeyinde sınav sonuçları bugün itibariyle ÖSYM'nin sayfasında açıklandı. Yapılan sınavda Genel Kültür testindeki 12’nci sorunun iptal edildiği duyuruldu.

ÖNLİSANS SINAV SONUÇLARI
KPSS önlisans sınavı 16 Ekim tarihinde yapılmıştı. Önlisans Sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesinde
 (KPSS) ortaöğretim(lise) mezunları için yapacağı sınavın tarihi daha önce 23 Ekim olarak belirlenmişti. 23 Ekim’de ilgili sınan yapılmadı. İleriki bir tarihe atılmıştı. 20 Kasım tarihinde yapılacağı belirtilen sınavla alakalı ÖSYM bir açıklama yaptı.

KPSS LİSE SINAV TARİHİ
Yapılan açıklama şu şekilde; 23 Ekim2016 tarihinde yapılacağı duyurulan Kamu Personel Seçme Sınavının (2016-KPSS Ortaögretim/Önlisans (Ortaöğretim Düzeyi), 20 Kasım 2016 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir." denildi.

SINAV SAATİ DEĞİŞTİ
Aynı şekilde daha önce 09:30 olan sınav saatinin 10:00 olarak değiştirildiği de duyuruldu. ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, “20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildi” denildi.

KPSS SINAV MERKEZLERİ
Sınav merkezlerine ekleme ya da sınav merkezlerinin iptali ile de bir açıklama yapan ÖSYM konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama metni şu şekilde;
  1. ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek olarak yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.
  2. Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların, sınava başvurusunu tamamladığı tarih de dikkate alınarak (sınava son başvuru gününde başvuran adaylardan başlamak üzere) belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM'ye aittir.
  3. ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine atayabilir. Başvurusunu yapan aday, başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav merkezi değişikliği yapabilecektir.
  4. ÖSYM, adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden adres bilgilerini kontrol etme hakkını saklı tutar. Yanlış beyanda bulunan adaylar ÖSYM tarafından belirlenecek sınav merkezlerine atanabilecektir Sınava girmek istediği merkezi yazmayan adaylar, ÖSYM tarafından herhangi bir sınav merkezine atanırlar.
  5. Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemez. Başvuran aday sayısının 1000'den az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından başvurular alındıktan sonra karar verilecektir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X