Özel Hastanelerde Kanser Tedavisi Ücretsiz Olacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki 2 ay içerisinde özel hastanelerde de kanser tedavisi ücretsiz olara yapılabilinecek.

Özel Hastanelerde Kanser Tedavisi Ücretsiz Olacak
Özel Hastanelerde Kanser Tedavisi Ücretsiz Olacak Haberimport.com
Sağlık Bakanlığı’ndan kanser hastalarına umut verici açıklama geldi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki 2 ay içerisinde özel hastanelerde de kanser tedavisi ücretsiz olara yapılabilinecek. Akdağ’ın yaptığı açıklamaya göre hali hazırda yapılan muayene ve kemoterapiden ücret alınmadığını bundan sonra ameliyatlardan da herhangi bir fark alınmayacağını bunun için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirtti.

Özel hastanelerde yapılan kanser tedavilerinde zaten fark ödenmediğinin yapılan işlemler ve düzenlemeler ile yapılacak kanser ameliyatlarında da bundan sonra fark ödenmeyecek bunun altını çizen Akdağ “Hedef kanser hastalarımıza, tıpkı kamu hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelere müracaat ettiklerinde de kendilerinden herhangi bir fark alınmadan hizmet verilmesi. Öyle ümit ediyorum ki 1-2 ay içerisinde bunu çözeriz” diyerek 1-2 ay içerisinde yapılan hazırlıkların tamamlanarak kanser ameliyatı olacakların fark ödemeyeceğini belirtti.

Bazı işlemlerden fark alınabileceğine vurgu yapan Bakan Akdağ, “Cerrahi dışındaki muayeneler, kemoterapiler, radyoterapiler buna benzer bütün işlemler bunların hiçbirinden fark alamazlar. Mevcut sözleşmeler kanser cerrahisinden fark alınabileceğini söylüyor o da Sosyal Güvenlik Kurumu’na verilen faturanın 2 katı kadar. Bizim üstünde çalıştığımız, bu cerrahiler için alınan farkın alınmaması için.” Diyerek cerrahi işlemlerden fark alınabilineceğine vurgu yaptı. Özel hastaneler kanser hastalarımızdan cerrahileri dışında ücret farkı alamazlar diyerek hasta ve hasta yakınlarının dikkatli olması gerektiğine vurgu yapan Akdağ  “Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sözleşme yaptığı özel hastaneler kanser hastalarımızdan cerrahileri dışında ücret farkı alamazlar, alan varsa bunu usülsüz yapıyor” diyerek fark alınmaması gerektiğine dikkat çekti.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X