Reina'daki terör saldırısına partilerden kınama

Yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul Ortaköy'de gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin 4 siyasi parti yapılan terör saldırısını kınadı.

Reina'daki terör saldırısına partilerden kınama
Reina'daki terör saldırısına partilerden kınama Haberimport.com
İstanbul Ortaköy'de Reina isimli gece kulübüne düzenlenen terör saldırısında 39 kişi hayatını kaybetti. Saldırı saat 01.15 sıralarında meydana geldi. Gece kulübüne taksiyle gelen saldırgan, önce girişteki polise ardından içeride eğlenen vatandaşların üzerine uzun namlulu silahla ateş açtı. Saldırıda 1 polis şehit olurken, aralarında yabancı uyrukluların da olduğu 38 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda yaralanan 65 kişi Okmeydanı, Şişli Etfal ve çevredeki özel hastanelere sevk edildi. Yaralılardan 4'ünün durumu ağır.

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Reina’daki terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. 4 parti de saldırıyı kınadı.
Partilerin açıklamaları şöyle:

AK PARTİ

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya yönelik yapılan terör saldırısında saldırganın 'Noel Baba' kılığına girerek içeri girdiği iddialarına ilişkin "Noel Baba kılığına girdiği iddialarının aslı astarı yok, silahlı bir terörist" dedi. Başbakan teröristin kargaşadan yararlanarak kılık değiştirerek kaçtığını da söyledi. Yıldırım, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini de belirterek "Bunun karşılığı olacak, teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz" şeklinde konuştu. 

CHP

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Ortaköy’de gece kulübü Reina'ya gerçekleştirilen terör saldırısını lanetleyerek, “Yetki sahiplerinin hesap vermemesi ve istifa etmemesi terörle mücadelede zaaf yaratmaktadır" dedi.

MHP

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Ortaköy'deki gece kulübü Reina'ya yapılan terör saldırısıyla ilgili olarak "Hainler hedeflerine ulaşamayacaklar" dedi. 
Kişisel Twitter hesabından paylaşımda bulunan Bahçeli "Yeni bir yılın sıcaklığıyla umutlanalım derken yeni bir terör saldırısıyla sarsıldık.Azılı katiller bu defa bir gece kulübünü hedef aldılar. 2017 yılının ilk anlarında terör hain ve vahşi yüzünü tekrar gösterdi. Ortaköy’deki bir eğlence mekânında masumlar alçakça katledildi." diye yazdı. 

HDP

HDP MYK’dan yapılan açıklama şöyle:
İstanbul’da 2017 yılının ilk saatlerinde yapılan saldırı çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu insanlık düşmanı saldırıyı en sert biçimde kınıyor ve lanetliyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X