Advert

Reuters Uyarıda Bulundu

Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin durumu ile ilgili son durum açıklaması yaptı. Reuters’ın son dakika haberi olarak geçtiği açıklama ile “Artan siyasi belirsizlik, turizmdeki düşüş, şirketlerin büyük borcu ekonomiye zarar veriyor” denilerek.

Reuters Uyarıda Bulundu
Reuters Uyarıda Bulundu Haberimport.com
Uluslararası Para Fonu (IMF), Türkiye ekonomisinin durumu ile ilgili son durum açıklaması yaptı. Reuters’ın son dakika haberi olarak geçtiği açıklama ile “Artan siyasi belirsizlik, turizmdeki düşüş, şirketlerin büyük borcu ekonomiye zarar veriyor” denilerek. Türkiye’nin siyasi belirsizlik başta olmak üzere turizm gelirlerinin  düşük gerçekleşmesi ve şirketlerin yüksek borç yükü altında olduğunun altının çizildiği açıklamada Reuters ekonomik gidişatın olumsuzluğunu raporladı.

EKONOMİ  VE SİYASET GÜNDEMİ
Ülke yetkilileri ile karşılıklı görüşme sonucunda yapılan açıklama ile “Türkiye ekonomisi bir şoka karşı koydu. Fakat artan siyasi belirsizlik, turizmdeki düşüş, şirketlerin büyük borcu ekonomiye zarar veriyor” tespitleri yapılarak ekonominin tehlikeli hal aldığı ifade edildi.

REUTERS DE KATILDI
Reuters haberinden sonra Türkiye’nin siyasi ve ekonomisine endişe duyan kurumların arasına Reuters’inde katıldığı yorumları yapıldı. “IMF’nin Türkiye’deki siyasi durum konusunda endişe beyan eden yabancı kurumların arasına katıldığı”  Reuters’den önce uluslar arası kuruluşlardan önde gelenleri de aynı konularda endişelerini beyan etmişlerdi.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X