Sağlık Muhabirlerinden Ege TV'ye Destek Geldi

Sağlık Muhabirleri Derneği (SMD) İzmir Temsilcisi Erkan Doğan, kapatılacağı hakkında haberlerin yer aldığı bölgenin en güçlü yayın organlarından biri olan Ege TV'nin kapatılmaması ve faaliyetlerinin daha güçlü sürdürebilmesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Sağlık Muhabirlerinden Ege TV'ye Destek Geldi
Sağlık Muhabirlerinden Ege TV'ye Destek Geldi Haberimport.com
Medyanın bölgenin kalkınması, tanıtılmasında önemli bir güç olduğunu belirten SMD İzmir Temsilcisi ve Bilim ve Sağlık Haber Ajansı (BSHA) Genel Müdürü Erkan Doğan, kentteki tüm oda, kamu kurumu ve sivil toplum örgütlerinin yerel medyaya destek vermesi gerektiğini söyledi. Anadolu'nun bir çok ilinde İzmir'den daha çok sayıda gazete ve televizyonun yayın yaptığına dikkat çeken Doğan, "Doğası, tarihi ile Türkiye'nin en önemli illerinden biri olan İzmir'de ne yazık ki medya alanında bir kan kaybı yaşanmaktadır. Başta bizler, odalar, resmi kurumlar ve sivil toplum örgütleri medya kuruluşlarına sahip çıkmalı, destek vermelidir. Çünkü İzmirli kurum ve kuruluşlarının sesi medya sayesinde doğru, objektif bir biçimde ülke geneline duyurulmaktadır" dedi. 

İzmir Ulusal Gündemi Belirliyor

Ege TV'nin kapatılmasının aksine daha da güçlenmesi için çaba göstereceklerini belirten Doğan, en kısa zamanda kanal yetkililerini de ziyaret ederek görüş ve düşüncelerini aktaracaklarını söyledi.  Sağlık haberciliğinin medyanın itici gücü olduğunu ifade eden Doğan, "İzmir'deki sağlık muhabirleri olarak ulusal medya gündemine etkili haberler servis ediyoruz. Son günlerde hazırladıkları, 'MR Diyeti' , 'Murat Boz'a sert tepki' gibi haberlerimiz ulusal ve yerel basınımızda geniş yer buldu. Aynı şekilde polis, adliye, belediye alanlarında görev yapan arkadaşlarımızın da haberleri ulusal medyada ses getirmektedir. İzmirliler olarak bu gücümüzü, farkımızı el birliği ile İzmir medyasının daha da ileri gitmesi için kullanabiliriz" diye konuştu. 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X