Sözleşmeli Öğretmen Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen açığının önüne geçmek için sözleşmeli öğretmen atayacak. Sözleşmeli öğretmen olabilmek için 15-26 Ağustos tarihlerinde yapılan mülakat sonuçları meb.gov.tr de yayınlandı.

Sözleşmeli Öğretmen Sonuçları Açıklandı
Sözleşmeli Öğretmen Sonuçları Açıklandı Haberimport.com
Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen açığının önüne geçmek için sözleşmeli öğretmen atayacak. Sözleşmeli öğretmen olabilmek için 15-26 Ağustos tarihlerinde yapılan mülakat sonuçları meb.gov.tr de yayınlandı. Öğretmenlerin sonuçlara itiraz etme hakkı bulunuyor.Sözleşmeli öğretmenlik için MEB in düzenlediği mülakatın sonuçları açıklandı. Sınava giren öğretmenlerdeki heyecanlı bekleyiş son buldu.

Sözleşmeli öğretmenlik sonuçları meb.gov.tr de

Öğretmen olabilmek için sınava giren binlerce öğretmeni ilgilendiren “Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları” 28 Eylül günü milli eğitim bakanlığının resmi sitesi olan meb.gov.tr adresinde yayınlandı.

İtiraz hakkı var tekrar alım olacak

Yapılan mülakat sonuçlarına itiraz haklarının bulunduğu açıklamada itirazların sonuçların açıklandığı tarih olan 28 Eylül’den bir gün sonra başlayacağı ve 3 gün süreceği bildirildi. İtiraz etmen isteyenlerin bu süreyi geçirmemeleri üzerinde duruldu. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığının kapatılması için 2.kez sözleşmeli öğretmen atayacak. 2.kez atanacak sözleşmeli öğretmen sayısının 5 bin civarında olması bekleniyor.

Mülakat sınavları ağustos ayında yapılmıştı sonuçlar açıklandı

Milli eğitim bakanlığı 15-26 Ağustos tarihlerinde sözleşmeli öğretmen olmak isteyen adaylara sözlü sınav düzenlemişti. Eğitim camiasında eleştirilere neden olan bu uygulamanın tekrar yapılacak olması aynı eleştirilerin gündeme yeniden gelmesi anlamına geliyor. Düzenlenen sözlü sınav sonuçları 28 Eylül tarihinde açıklandı. Branş ve puan bazında sıralamaya tabi tutulan sözleşmeli öğretmen adaylarından bazıları sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaya hak kazandılar. Bazıları ise bu hakkı kazanamadı. Sözleşmeli öğretmen olarak atanamayan öğretmenlerin sonuçlara itiraz etme hakkı bulunuyor.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X