Trump Birçok Eyalette Protesto Ediliyor

Donald Trump’un Başkan olması tüm dünyayı endişeye sevk etti. Tüm dünyada endişeli bekleyişin yaşandığı şu günlerde ABD’de Trump karşıtı gösteriler şiddete dönüştü.

Trump Birçok Eyalette Protesto Ediliyor
Trump Birçok Eyalette Protesto Ediliyor Haberimport.com
Donald Trump’un Başkan olması tüm dünyayı endişeye sevk etti. Tüm dünyada endişeli bekleyişin yaşandığı şu günlerde ABD’de Trump karşıtı gösteriler şiddete dönüştü.
Trump’un ABD’nin 45’nci başkanı seçilmesinden sonra ülke genelinde protestolar başlamıştı. Bazı yerlerde protestolar şiddete dönüşmüş vaziyette.

İŞYERLERİNE ZARAR VERİLDİ
Yer yer protestoların şiddete döndüğü eyaletlerden şiddet haberleri geliyor. Oregan eyaletinin Portland kenti de bu şekilde şiddetin yaşandığı yerlerden birisi. Sessiz olarak başlayan gösteriler belli bir süre sonra şiddete dönüştü. Protestocular gösteri yapılan yerlerdeki iş yerlerine saldırdılar çevredeki işyerlerine zarar verdiler.

GÖZ YAŞARTICI GAZ
Otobüs duraklarına ve çevredeki binalarına sopalarla zarar veren göstericilere polis göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Polisin gaz kullanmasına sihirlenen göstericiler etrafa daha çok zarar verdiler. Maddi zararın meydana geldiği gösteriler nedeniyle çok sayıda gösterici göz atkına alındı. Yer yer patlama seslerinin duyulduğu caddelerde ki gerginlik devam ediyor.

SEÇİLEN BAŞKANI KABUL ETMİYORUZ
Polisin göstericilere sık sık yağmalama ve maddi zarar vermemeleri konusunda uyarılarda bulundu. Göstericilerin “seçilen başkanı kabul etmiyoruz” sloganı atarak Trump’un başkan olmasını kabul etmedikleri, seçimleri protesto ettikleri vurgusu yapılıyor.

BİRDEN ÇOK EYALETTE VAR
Birden çok eyalette buna benzer sloganlar atarak gösteri düzenlendi. Gösteri düzenlenen yerlerin başında Portland, Los Angeles, Colorado, Washington ve New York’ta da gelmektedir. Trump başkan olarak seçilmesini kabul etmeyen göstericiler bu düşüncelerini sokak gösterileri ile açığa vuruyorlar. California’nın Oakland kentindeki gösterilerde eylemciler bazı yolları trafiğe kapattı.  

TWITTER’DAN MESAJ YAYINLADI
Yeni başkan Donald Trump, başkan seçilmesini protesto edenlere twitter hesabı üzerinden mesaj yayınlayarak tepki gösterdi.
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X