Antalya Manavgat'ta Kurban Satım Ve Kesim Yerleri Belirlendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kurban kesim ve satım yerleri belirlendi.Manavgat Belediyesi, Kurban Kesim Komisyonu üyelerince de onaylanan kurbanlık hayvan satış yerleri Çeltikçi Köyü Yolu Kavşağı ve Kavaklı Mahallesi Hayvan Pazarı olarak belirledi. Kurb

Antalya Manavgat'ta Kurban Satım Ve Kesim Yerleri Belirlendi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde kurban kesim ve satım yerleri belirlendi.

Manavgat Belediyesi, Kurban Kesim Komisyonu üyelerince de onaylanan kurbanlık hayvan satış yerleri Çeltikçi Köyü Yolu Kavşağı ve Kavaklı Mahallesi Hayvan Pazarı olarak belirledi. Kurban kesimlerinin çevre sağlığına uygun bir şekilde yapılması için kesimlerin mezbahane, pazartesi pazarı, halk pazarı, eski balıkhane, Uğur Oto Yıkama, Yunus Emre İlköğretim Okulu Park Yeri, çarşamba, perşembe ve cumartesi pazar yeri olarak belirledi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yaptığı açıklamada, kesimlerin belediye mezbahanesi ve diğer toplu kesim yerlerinin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce görevlendirilecek veteriner hekimler marifetiyle kontrol altında tutulacağını söyledi.

Kurban kesimlerinde hayvan hakları ihlallerine fırsat verilmeden ve hayvanların strese sokmayacak şekilde planlı ve dikkatli bir şekilde yapılmasının sağlandığını belirten Sözen, belediye olarak kurbanlıkların daha temiz ve hijyenik koşullarda satış ve kesim işlemlerinin yapılabilmesi için her türlü tedbiri aldıklarını kaydetti. Sözen, "Kurban Bayramı'nda vatandaşların dini vecibelerini daha rahat ve hijyenik bir şekilde yerine getirebilmeleri amacıyla yaptığı hazırlıkları tamamladık.

Kurban kesildikten sonra hayvanların atıkları toplum sağlığını tehdit etmeyecek şekilde yok edilmeli, mümkünse uygun derinlikteki çukurlara gömülerek kedi ve köpeklerin bu atıkları yemesi önlenmelidir. Kurban edilen hayvana ait ürünlerin nakli, temizlik şartlarına riayet edilerek yapılacak. Kurbana ait atılacak ürünler çöp poşetine konarak ağzı sıkıca bağlanmalı ve çöp yerlerine bırakılmalı. Daha temiz bir Manavgat için vatandaşlarımızın bu konuda daha hassas olmasını rica ediyor, iyi bayramlar diliyoruz. Bayramda alınan önlemlere rağmen vatandaşlarımız karşılaşabilecekleri sıkıntı, istek ve şikayetleri 153 Alo Zabıta'ya bildirebileceklerdir." dedi.  CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol