'Dershaneler Bu Milletin Eseri, Kapatılması En Fazla Bu Millete Zarar Verir'

Büyük Birlik Partisi Niğde İl Başkanı Bünyamin Karataş, dershanelerin kapatılması yönünde hazırlanan kanun tasarısının en fazla bu millete zarar vereceğini söyledi.Ülkede çok ciddi manada problemler olduğunu vurgulayan Karataş, bunların en başında eğitim

'Dershaneler Bu Milletin Eseri, Kapatılması En Fazla Bu Millete Zarar Verir'

Büyük Birlik Partisi Niğde İl Başkanı Bünyamin Karataş, dershanelerin kapatılması yönünde hazırlanan kanun tasarısının en fazla bu millete zarar vereceğini söyledi.

Ülkede çok ciddi manada problemler olduğunu vurgulayan Karataş, bunların en başında eğitim sorunu geldiğine dikkat çekip, "Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayamamışken ve ortaya gerçekten bir proje konulamamışken, sınav sisteminin devam ettiği şu günde, dershaneciliği kaldırmak bize göre abesle işgal etmek. Esasında bugün dershanelerin varlığı, asgari ücretle geçinen ailelerin ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarını diğer üst düzey gelirli ailelerin çocuklarıyla eğitimde ki fırsat eşitliğinde yarıştırıyor” dedi.

Hükümetin bu noktada ki kesin ve keskin sözlerini de eleştiren Karataş, ”Hükümetin bugün bu olaya bakışı, 'Ben Bilirim! Ben Yaparım!' gibi adeta kibir edasıyla vurgulanmakta. Biz buradan hükümeti uyarmak istiyoruz. Milletin yanında yer alan bu dershanelerle uğraşmayın. Biz dershanelerin varlığının devam etmesini istiyoruz. Çünkü dershaneleri ortadan kaldıracak gerekçeler ortadan kalkmamıştır. Bu sebeple dershane ve dershanecilik devam etmelidir.” ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi yÖnetim Kurulu Üyesi Alay kasabasından Coşkun Kumsal ise, bugün kasabasında ne kadar okumuş, devlet memuru varsa bunun dershaneler sayesinde gerçekleştiğini belirtip, "Dershaneler olmasaydı bugün Milli Eğitim kadrosunda bulunan Alaylı öğretmenler bulundukları yerlerde olamayabilirdi. O sebeple dershaneler özellikle taşra için önem arz ediyor. Kapatılmasından vazgeçilmeli.” dedi. CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol