Doğu-batı Kardeşlik Platformu Bursa’da Toplandı

Kürt meselesini adalet ve kardeşlik ekseninde müzakere edip çözüme yönelik ortak bir dil geliştirmek isteyen Doğu-Batı Kardeşlik Platformu 3. istişare toplantısını Bursa’da yaptı.        Yeni Asya Vakfı’nda bir araya gelen platform üyeleri, konuyu enine b

Doğu-batı Kardeşlik Platformu Bursa’da Toplandı

Kürt meselesini adalet ve kardeşlik ekseninde müzakere edip çözüme yönelik ortak bir dil geliştirmek isteyen Doğu-Batı Kardeşlik Platformu 3. istişare toplantısını Bursa’da yaptı.

        Yeni Asya Vakfı’nda bir araya gelen platform üyeleri, konuyu enine boyuna tartıştı. Doğu-Batı Kardeşlik Platform Sözcüsü Hasan Ünal, doğusuyla batısıyla tüm toplumu etkileyen sorunun hak ve adalet zemininde çözümünün aciliyet kazandığını dile getirdi. Sorunu, İslam kardeşlik hukuku çerçevesinde müzakere etmek ve çözüme yönelik ortak bir söylem geliştirmek için İslami duyarlılık sahibi tüm doğu ve batı sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirmeyi amaçladıkları ifade eden Ünal, bu kapsamda ciddi çalışmalar yapıldığını vurguladı.

        Bursa’da gerçekleştirilen toplantıya 35 ilden 100’e yakın sivil toplum temsilcisinin katıldığını belirten Ünal, şu bilgileri verdi: “Doğu-Batı Kardeşlik Platformu, buna bağlı olarak önümüzdeki temmuz ayında İstanbul’da tüm sivil toplum kuruluşlarının katıldığı 'Türkiye Buluşması'nı gerçekleştirme kararı almıştır. Müslüman toplumun biraya geldiği ortak bir zeminin inşası yönünde en önemli aşamayı ifade eden İstanbul’daki toplantı ile ilgili hazırlıklar tamamlanarak son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Bunun öncesinde Mayıs ayında Mardin’de bir toplantı daha yapılacak."
CİHAN

Doğu-Batı Kardeşlik Platformu Bursa’da toplandı

Doğu-Batı Kardeşlik Platformu Bursa’da toplandı

Doğu-Batı Kardeşlik Platformu Bursa’da toplandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol