Sivas'ta Zübeyir Kemelek Dönemi Başlıyor

Yeni 'Valiler kararnamesi' ile Sivas Ali Kolat, Kırıkkale Valiliğine atandı. Sivas Valiliği'ne ise Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek getirildi.VALİ ZÜBEYİR KEMELEK KİMDİR?Sivas Valisi olan Zübeyir Kemelek 1954 Yılında Çorum'un İskilip ilçesinde doğdu. Ankar

Sivas'ta Zübeyir Kemelek Dönemi Başlıyor

Yeni 'Valiler kararnamesi' ile Sivas Ali Kolat, Kırıkkale Valiliğine atandı. Sivas Valiliği'ne ise Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek getirildi.

VALİ ZÜBEYİR KEMELEK KİMDİR?
Sivas Valisi olan Zübeyir Kemelek 1954 Yılında Çorum'un İskilip ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun olan Kemelek, 1981 yılında Samsun Valiliği'nde Kaymakamlık stajına başladı. Bafra Kaymakamlık refikliği, Espiye Kaymakamlık Vekilliği görevlerinde bulunan Kemelek, sırasıyla; Şabanözü, Nazımiye ve Iğdır kaymakamlıklarında bulundu. Kemelek, 1990 yılında İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğüne atandı. İller İdaresi Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulanan Kemelek, 1999 yılında Kayseri Vali Yardımcısı olarak atandı. 2005 tarihinde atandığı Osmaniye Valiliği görevini 24 Haziran 2009 tarihine kadar sürdüren Kemelek, 29 Haziran 2009'dan beri Tekirdağ Valisi olarak görev yapıyordu. Vali Zübeyir Kemelek evli ve 3 çocuk babası.
CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol