Bitlis Valisi, Türk Genç İçin Kürt Aileden Kız İstedi

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Kürt kökenli bir kızla evlenmek isteyen Memur-Sen Konfederasyonu Basın Danışma Halim Güvercin için Bitlisli aileden kız istedi.Hayırlı bir iş için beraberinde ki bir ekiple Bitlis’in Avel Meydanı mahallesinde oturan Bakır ai

Bitlis Valisi, Türk Genç İçin Kürt Aileden Kız İstedi

Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Kürt kökenli bir kızla evlenmek isteyen Memur-Sen Konfederasyonu Basın Danışma Halim Güvercin için Bitlisli aileden kız istedi.

Hayırlı bir iş için beraberinde ki bir ekiple Bitlis’in Avel Meydanı mahallesinde oturan Bakır ailesinin evini ziyaret eden Vali Yurdakul, tüm adetleri yerine getirerek önce kız evinde kahve içti ardından da “Allah’ın emri ve Peygamberin kavliyle” diyerek Bakır ailesinin reisi Baba Mirza Bakır’dan Memur-Sen Konfederasyonu Basın Danışmanı Halim Güvercin için kızları Mizgin Bakır’ı istedi. Kız babası Mirza Bakır ise gençlerin bir birlerinin beğenip sevdikten sonra kendilerine ise düşen görevin bu hayırlı işe vesile olmak olduğunu belirterek kızını verdi. Kız isteme merasiminin ardından misafirler hem çözüm sürecine destek hem de hayırlı bir ailenin kurulmasına vesile olmak için hep birlikte dua etti.

En büyük dileğinin yapılacak olan evlilikle Doğu – Batı kardeşliğinin devamına vesile olması olduğunu belirten Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, ”Bizim enerji ve sinerjimizin daha güzel projelere, halkımızın katkısına halkımızın refahına olan konulara tekzip etmemiz. Ben bu evliliğin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Allah sonunu hayır etsin. Sayın başbakanımızın tavsiyelerini biliyoruz zaten. İnşallah herkese, bütün ailelere, Bitlisimize, Ankaramıza, akrabalarımıza, yakınlarınıza hayırlı olur diyorum.” diye konuştu.

Bitlislilerin damad adayı Halim Güvercin ise, ”Ülkemizde artık akan kanın sona ermesini istiyoruz. Bu topraklarda terörün son bulmasını ve de birlik, beraberlik içerisinde yaşamayı istiyoruz.” dedi. Çözüm Süreci projesinin Büyük Memur-Sen ailesinin hayata geçen projesi olduğuna vurgu yapan Güvercin şöyle konuştu: “Bu anlamda ben de Memur-Sen üyesi olarak ne yapabilirim diye düşündüm, taşındım. Ve şöyle bir karara vardım. Kürt kökenli bir kızla evlenip çözüm sürecine katkıda bulunmak istedim. İnşallah elimden geldiği kadar katkıda bulunmuşumdur. Allah utandırması. Cenab-ı Allah yardım etti.''
CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol