“Çakallarla dans”ın güzel oyuncusu Didem Balçın, NTV Radyo’ya konuk oldu!

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Didem Balçın’ı konuk etti. Balçın; oyunculuk hayatından, projelerinden ve “DasDas” isimli yeni sanat mekanından bahsetti.

“Çakallarla dans”ın güzel oyuncusu Didem Balçın, NTV Radyo’ya konuk oldu!
“Çakallarla dans”ın güzel oyuncusu Didem Balçın, NTV Radyo’ya konuk oldu! Haberimport.com

Öykü Özdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “20 DAKİKA”, oyuncu Didem Balçın’ı konuk etti. Balçın; oyunculuk hayatından, projelerinden ve “DasDas” isimli yeni sanat mekanından bahsetti.

“DasDas; müziği, tiyatroyu ve mutfağı aynı noktada buluşturan bir mekan!”

Didem Balçın; Mert Fırat, Harun Tekin, Koray Candemir ve Muzaffer Yıldırım’la birlikte Ataşehir’de yeni açtıkları “DasDas” isimli yeni sanat mekanıyla ilgili, “DasDas;müziği, tiyatroyu ve mutfağı aynı noktada buluşturan bir mekan aslında. Bu mekanın içinde; tiyatro salonu, atölye, müzik kulübü ve restoran var. Sabah kahvaltıyla başlayıp öğlen yemek yediğin, akşam oyununu seyrettiğin, gece müziğini dinlediğin bir yer” dedi.

“Joseph K’ aslında bir sistem eleştirisi!”


Ünlü oyuncu, Franz Kafka’nın “Dava” isimli kitabındanuyarlanan “Joseph K.”nın DasDas’da sahneye konan ilk tiyatro oyunu olduğunu anlatarak dinleyicilerle heyecanını paylaştı. Joseph K. isimli karakterin evinesipariş ettiği yemeği beklerken hiç tanımadığı iki adam tarafından sebepsizce tutuklanmasını konu alan oyun için Balçın, “Oyun bir sistem eleştirisi olarak da gözükebilir” dedi.

“Haftanın yedi günü müzik, oyun ve söyleşilerin olduğu bir alışkanlık yaratacağız”

DasDas’da haftanın yedi günü müzik, oyun ve söyleşilerin olduğu bir alışkanlık yaratmayı hedeflediklerini anlatan ünlü oyuncu, DasDas Sahne’de “Joseph K”yla birlikte Kayıp El, Alacakaranlık, Bi Parça Plastik isimli oyunların da sahneleneceğinisöyledi.

Ayrıca, haftanın yedi günü rock, jazz ve bağımsız müziğin önde gelen isimlerinin performans sahnesinde olacağını belirten Balçın, Harun Tekin ve Koray Candemir’in de peformans sergileyeceğinin müjdesini verdi.

“En Kısa Gecenin Rüyası’ Moda Sahnesi’nin şu andaki en kalabalık oyunu”

Ünlü oyuncu, DasDas Sahne dışında Moda Sahnesi’nde oynadığı “En Kısa Gecenin Rüyası” isimli tiyatro oyununun iki sezondur devam ettiğini ve Moda Sahnesi’nin şu andaki en kalabalık oyunu olduğunu da sözlerine ekledi.

“Hicran ve Melek’ iki kadının hikayesini anlatıyor”

Balçın, Hindistan ve Toronto’da ödüle layık görülen “Hicran ve Melek” filmiyle ilgili, ”Film,çocukluk döneminde çok iyi dostlukları olan iki kadının hayattaki şartları, aileleri ve yaşamları dolayısıyla ayrılmalarını ve yıllar sonra Melek’in eski mahallesine mecburiyetten geri dönmesiyle  iki ayrı insan olarak tekrar bir araya gelmesini anlatıyor. Film, kimseyi ötekileştirmeden insan olmanın ince ayrıntısının sadece iyilikten geçtiğini söylüyor. Toronto’da uluslararası festivalde “En iyi yabancı film” ödülünü ve Hindistan’da da uluslarası bir festivalde “En iyi film” ödülünü aldı. Şu an Londra’da bir film festivalinde yarışıyor” dedi.

“Çakallarla Dans 5’ Aralık’ta vizyona girebilir”

Ünlü oyuncu, sinemaseverlerin merakla beklediği “Çakallarla Dans 5” filmiyle ilgili ise “Çakallarla Dans, birinci filmden beri iki yılda bir Haziran gibi çekilip Aralık’ta vizyona  giriyor. Bence beşinci seri de 2017 Haziran’da çekilip Aralık’ta vizyona girer” diyerek filmin takipçilerine müjde verdi.

Ayrıca, Çakallarla Dans kadrosunda ve DasDas ortaklığında ekibin tek kadını olmasıyla ilgili de, “Bana ‘Ekipte tek kadın olmak zor oluyor mu?’ diye soruyorlar. Ben de ‘Beş kadın arasında olmaktan daha kolay’ diye cevap veriyorum” diyerek espri yaptı.

Hafta içi her akşam 18.20’de yayınlanan 20 Dakika’nın tekrar bölümleri, ntvradyo.com.tr’de.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X