Advert

"Guguk Kuşu" romanı Dizi Oluyor

Polisiye kurgu türünde olan kitabı Robert Galbraith takma adıyla yayımlayan yazar daha sonraki kitaplarında kendi adını kullandı. “Guguk Kuşu” (The Cuckoo Calling) adlı kitap İngiltere’de çok satanlar listesine girdi.

"Guguk Kuşu" romanı Dizi Oluyor
"Guguk Kuşu" romanı Dizi Oluyor Haberimport.com
Harry Potter serisinin ünlü yazarı J.K. Rowling’in “Guguk Kuşu” (The Cuckoo Calling) adlı ilk romanının dizisi çekiliyor. Harry Potter serisi ile dünyada tanınan ünlenen J.K. Rowling’in Harry Potter’ı yazmadan önce kaleme aldığı “Guguk Kuşu” (The Cuckoo Calling) adlı romanı TV’ye uyarlanıyor. Guguk Kuşu romanında Cormoran Strike adlı özel dedektif bir modelin intiharını araştırıyor. Polisiye kurgu türünde olan kitabı Robert Galbraith takma adıyla yayımlayan yazar daha sonraki kitaplarında kendi adını kullandı. “Guguk Kuşu” (The Cuckoo Calling) adlı kitap İngiltere’de çok satanlar listesine girdi.

Guguk Kuşu” (The Cuckoo Calling) romanın TV dizisi BBC ekranlarında seyirci ile buluşacak. Kitaptaki Cormoran Strike adlı dedektif rolünü oynayacak oyuncu ise 35 yaşındaki Tom Burke olarak belirlendi. Dedektife eşlik edecek asistanı rolünde ise İngiliz oyuncu Holliday Grainger (28) yer alacak. Dizinin çekimleri Londra’da devam ediyor. Bronte Film ile BBC’nin ortak yapımı projesi olarak çekilen dizinin setinden ilk fotoğraflar yayınlandı. Dizinin çalışmalarına 2014 yılında başlandığını Twitter hesabından duyuran yazar kitaptaki dedektife arkadaşım olarak hitap ederek takipçilerine müjdeyi vermişti. "Arkadaşım @Rgalbraith’ın ilk romanı BBC’de dizi olacak. O çok heyecanlı ama bu heyecanını karakteristik sessizliğiyle dışa vuruyor"
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X