Kalandar Soğuğu Los Angeles’ta İzleyiciyle Buluştu

Kalandar Soğuğu Los Angeles’ta izleyicinin karşısına çıktı. Amerikan ve dünya sinemaları için önemli bir yer olan Hollywood’da gösterimi yapılan Kalandar Soğuğu ülkemizi Oscar’da temsil edecek.

Kalandar Soğuğu Los Angeles’ta İzleyiciyle Buluştu
Kalandar Soğuğu Los Angeles’ta İzleyiciyle Buluştu Haberimport.com
Oscar’da En İyi Yabancı Film Dalı'nda Türkiye’yi temsil edecek olan Kalandar Soğuğu dünyada gösterimlere başladı. Bu bağlamda Kalandar Soğuğu Los Angeles’ta izleyicinin karşısına çıktı. Amerikan ve dünya sinemaları için önemli bir yer olan Hollywood’da gösterimi yapılan Kalandar Soğuğu ülkemizi Oscar’da temsil edecek. Özel bir gösterim ile Hollywood’da izleyici ile buluşan filmin gösterimine çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmenliğini Mustafa Kara’nın, yapımcılığını Nermin Aytekin’in yaptığı filmin Los Angeles’ta yapılan özel gösterimine çok sayıda sinema eleştirmeni katıldı. Filmin gösterimi için ABD’li birçok sinema yapımcısı ve sinema eleştirmeni salonda filmi izledi.  Mustafa Kara’nın ve Nermin Aytekin’in ev sahipliği yaptığı gösterime Defne Samyeli ve Özgür Teke gibi Türk oyuncular ile Sait Yardımcı ve Mevlüt Akkaya gibi Türk yapımcılar da destek olarak katıldı.

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X