Kültür ve Turizm Bakanlığı Korsana Göz Açtırmıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, korsanla mücadele etmeye devam ediyor. Bu çerçevede ocak-Ekim ayları arası bakanlık talimatıyla yapılan operasyonlarda çok sayıda korsan CD, kitap, film ve albüm ele geçirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Korsana Göz Açtırmıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı Korsana Göz Açtırmıyor Haberimport.com
Kültür ve Turizm Bakanlığı, korsanla mücadele etmeye devam ediyor. Bu çerçevede Ocak-Ekim ayları arası bakanlık talimatıyla yapılan operasyonlarda çok sayıda korsan CD, kitap, film ve albüm ele geçirildi.

KORSAN ÜRÜNE GEÇİT YOK
Kültür ve Turizm Bakanlığı, korsan ürünlerin satışından haksız kazanç sağlayanlara karşı 81 il bazında oluşturduğu denetim komisyonlarıyla mücadele ediyor. Bu konuda çalışmalara yapan denetim komisyonları özellikle sahte bandrollü kitap, bilgisayar programları, bilgisayar oyunları, CD, film ve albümlerin çoğaltılmış nüshaları gibi sahte ürünlere yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

1,5 MİLYON KORSAN ÜRÜN
Bu senenin başından ekim ayı başına kadar toplam 546 operasyon yapan bakanlık yetkilileri bu süre içerisinde 1,5 milyondan fazla korsan ürüne el koydu. El konulan materyallerin maddi değerinin milyonlarla ifade edildiği operasyonlarda ele geçirilen ürünler imha edildi.

HER ÜRÜNÜN MALİYETİ VAR
Korsan ürünlerin orijinaline göre fiyat olarak daha uygun olmasından dolayı insanlar tarafından tercih edildiğinin altını çizen yetkililer üretilen her mamul gibi fikir ürünlerinin de bir maliyetinin olduğu bu nedenle orijinal ürün fiyatlarının o nedenle göreceli olarak pahalı olduğunun bilinmesini istiyorlar.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X