Mazhar Alanson kendi dünyasının kapılarını okurlarına açtı

Mazhar Alanson, “Mazhar Olmak" adlı kitabının lansmanında sevilen şarkılarını seslendirdi ve kitabını anlattı.

Mazhar Alanson kendi dünyasının kapılarını okurlarına açtı
Mazhar Alanson kendi dünyasının kapılarını okurlarına açtı Haberimport.com

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen lansmanda Mazhar Alanson, Nesil Yayınları'ndan çıkan "Mazhar Olmak" adlı kitabını anlattı ve sevilen şarkılarını piyano eşliğinde seslendirdi.

Alanson, resimlerini, şarkı sözlerini, notalarını, yazılarını, günlüklerini, fotoğraflarını hatta hatıra diye sakladığı her türlü kâğıt parçasını kullanarak kaleme aldığı "Mazhar Olmak" kitabıyla kendi dünyasının kapılarını okurlarına açtı. Usta müzik adamı, kitabını ve kitabın içinde yer alan CD'yi şu cümlelerle anlattı: Çocukluğum, serseri dönemim hatta umre seyahatim bile içerisinde var. Kitap çıkarmak zor iş. En iyisi ben şarkı sözlerimi yazmaya devam edeyim. Neticede sonradan hepsini en düzgün haliyle çaldıysam da, daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. Dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir. Ne de olsa 'sahibinin sesinden.' Siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. Eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir ya da yeniden aşık olmak isteyebilirsiniz. Bir ipucu vereyim, aşk zordur aklınızda bulunsun. Resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler. Kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. Böyle bir örnek olduğunu görmedim. Umarım siz de seversiniz."

Mazhar Alanson, çıkardığı kitabın bir benzerine daha rastlamadığını söylerken, ileride ozan olarak anılmak istediğini söyledi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X