Nabucco opera severlerle buluşacak

İtalyan milliyetçiliğini ateşleyen önemli eserlerden biri olarak kabul edilen Nabucco, İncil’in eski ahit Yeremya kısmından bir hikayeye dayanıyor.

Nabucco opera severlerle buluşacak
Nabucco opera severlerle buluşacak Haberimport.com
130 yıldır dünyanın en ünlü sanatçılarını sahnesine taşıyan Metropolitan Opera canlı yayınla İstanbullularla buluşmaya devam ediyor. Akmerkez CinemaPink salonlarından 7 Ocak 20.55’te yapılacak gösterimde Giuseppe Verdi’nin erken dönem eseri Nabucco opera severlerle buluşacak.
 
Metropolitan geceleri bu ay Giuseppe Verdi’nin erken dönem eseri; Akitanya, Trablus ve denizde geçen bir 12. yüzyıl hikâyesi olan  Nabucco’yla devam edecek. İncil’in eski ahit Yeremya kısmından bir hikâyeye dayanan Nabucco, İtalyan milliyetçiliğini ateşleyen önemli eserlerden biri olarak kabul ediliyor. 7 Ocak Cumartesi günü New York’tan canlı yayınla sinema salonuna taşınan gösteri saat 20.55’te izleyiciyle buluşacak. İlk defa 2000 senesinde Salzburg Festivali'nde sahnelenen opera, simdi ise Robert Lepage'nin tüm sahnenin ve orkestra çukurunun ışıldayan LED şeritlerle çevrelendiği prodüksiyonu ile Metropolitan Opera'da prömiyer yapacak. .Opera’nın kahramanlarından Eric Owens aşk peşinde bir şövalye, Susanna Phillips ise denizin öteki tarafındaki sevgilisidir.
 
Faust ile 1883’te kapılarını açan Metropolitan Opera, Akmerkez’deki canlı yayınlarına önümüzdeki aylarda da devam ediyor. Opera severler, Aralık’tan Mayıs ayına uzanan kapsamlı program sayesinde  birbirinden değerli eserleri sinema salonunda izleyebiliyor. Üç boyutlu ses deneyimini yaşatan Dolby Atmos ses sistemi eşliğinde, izleyicilerin beğenisine sunulacak operalar arasında Mozart, Bizet, Verdi gibi dünyaca ünlü sanatçıların ölümsüz eserleri de bulunuyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X