Reklam Oscarlarında final heyecanı

Bu yıl dokuzuncu kez düzenlenen EFFIE Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde ön eleme süreci tamamlandı. 309 başvuru yapılan EFFIE 2017’de 183 kampanya finale kaldı. EFFIE 2017 ana elemesi 27-28 Nisan'da, ödül töreni ise 8 Mayıs'ta gerçekleşecek.

Reklam Oscarlarında final heyecanı
Reklam Oscarlarında final heyecanı Haberimport.com

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin EFFIE Worldwide Inc. işbirliğiyle bu yıl dokuzuncu kez düzenlediği EFFIE Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde finalistler açıklandı. Alanında önde gelen pazarlamacı, iletişimci, araştırmacı ve akademisyenlerden oluşan jüri tarafından zorlu bir değerlendirme sürecinin sonunda belirlenen finalistler, 27-28 Nisan tarihlerinde yapılacak ana elemede birbirleriyle yarışacak.

EFFIE Türkiye 2017 Jüri Başkanı Nil Bağcıoğlu; “EFFIE yarışmaların altın standardı, böylesi önemli bir yarışmada jüri başkanlığı yapmanın sorumluluğunu taşıyorum. Jüri üyesi arkadaşlarımla birlikte hakkaniyetli ve global standartlara uygun bir süreç yönetmenin azami dikkati içindeyiz. Reklamverenler, ajanslar, araştırma şirketleri, medya planlama şirketleri titizlikle başvuruları hazırladılar, bizler de bu emeğe saygıyla, değerlendirme sürecini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışması olarak kabul edilen EFFIE Ödülleri’nin Türkiye ayağına bu yıl 11’i özel ödül olmak üzere 33 kategoride, toplam 309 başvuru yapıldı. Ön eleme aşamasını geçerek finale kalan kampanya sayısı ise 183 oldu. Finalistlerin listesine effieturkiye.org/2017adresinden ulaşmak mümkün.

Emlak sektöründen otomotive, modadan telekomünikasyona kadar çok geniş bir yelpazede pazarlama ve iletişim etkinliğini ödüllendiren EFFIE Türkiye’ye, Ocak 2016 ile Mart 2017 arasında yayınlanan ulusal kampanyalar katıldı.

Finalistler Global EFFIE Etkililik Endeksi’nde Yer Alabilecek

EFFIE Ödülleri’nde ön elemeyi geçmek kritik değer taşıyor, çünkü EFFIE Global Endeksi’ne girebilmek de finalist olmak puan kazandırıyor.

Global EFFIE Etkililik Endeksi, dünya genelinde pazarlama iletişimi endüstrisinin en etkili ajanslarını, reklamverenlerini, markalarını ve pazarlama yöneticilerini saptamak amacıyla açıklanıyor. Endeks, dünya genelinde düzenlenen EFFIE yarışmalarında finalist olanlar ve ödül kazananlardan oluşuyor.

“Sürdürülebilir Başarı” Özel Ödülü Atilla Aksoy Adıyla Takdim Edilecek

“Sürdürülebilir Başarı” özel ödülü bu sene, Reklamcılar Derneği’nin 1993 - 1995 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı, Reklamcılık Vakfı Onur Üyesi, reklamcılık eğitiminin gelişimine ve akademyaya büyük katkılar sağlayan, Türk reklam sektörünün değerli ustası ATİLLA AKSOY’un adını taşıyor.

Ödül Törenine Sayılı Günler Kaldı

EFFIE Türkiye 2017 takvimine göre ana eleme 27-28 Nisan’da, ödül töreni ise 8 Mayıs'ta Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de gerçekleşecek. Pazarlama ve iletişim sektörünü bir araya getirecek bu özel gece için davetiye satışları da başladı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X