"Ufuk Çizgisinde" Grup Resim Sergisi sanatseverleri bekliyor

Akademililer Sanat Merkezi, 12 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında usta ve genç ressamların eserlerinden oluşan “Ufuk Çizgisinde” isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

"Ufuk Çizgisinde" Grup Resim Sergisi sanatseverleri bekliyor
"Ufuk Çizgisinde" Grup Resim Sergisi sanatseverleri bekliyor Haberimport.com
Sanat yapıtlarını izlemenin ve üretmenin güç olduğu  zamanlarda bile ilham verici eserler ve yaratmanın onarıcılığı her zaman bir ufuk çizgisi olarak önümüzde konumlanır. Gündelik hayat düzleminin kaosu ile monotonluğu arasında akan zamanın içinde, sanat her zaman izleyicisini ileriye davet eden ve sürükleyen bir kavramdır.

Hayatın durmaya en yaklaştığı ve zorlayıcı olduğu anlarda dahi, üretme ve üretilmiş olana hayranlık duyma eylemi, insan doğasının normalleşme süreci için vazgeçilmezdir. Bu sebeple insanlık tarihinin en karanlık dönemlerinde, en çarpıcı ve en güçlü sanat eserlerinin yaratılmış olmasına tanıklık ederiz. Sanat da hayat gibi, durmaz ve devam eder. 
 
Resul Aytemür, Sevinç Çiftçi, Yıldız Doyran, Mahir Güven, ​Kemal İskender, ​ Sinem Kaya, Ayşenur Köksal, Hüsnü Koldaş, Mehmet Mahir, Mustafa Orkun Müftüoğlu, İrfan Okan, Mustafa Özel, Şahin Paksoy, Sabahattin Tuncer ve Cengiz Uğur’un eserlerinden oluşan “Ufuk Çizgisinde” sergisi, 11 Şubat tarihine kadar sanatseverleri keyifli bir yolculuğa davet ediyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X