12346 Yatay Frekansı ile Tv 8.5 Spor Kanalı Yayına Başladı

Acun Ilıcalı yeni kanalı spor yayını yapacak olan TV 8.5 yayın hayatına başladı. TV 8.5 adıyla spor camiasının yeni kanalı olma hedefi ile yayınlarına başlayan TV 8.5 spor kanalları arasında tercih edilir olmayı hedefliyor.

12346 Yatay Frekansı ile Tv 8.5 Spor Kanalı Yayına Başladı
12346 Yatay Frekansı ile Tv 8.5 Spor Kanalı Yayına Başladı Haberimport.com
Acun Ilıcalı yeni kanalı spor yayını yapacak olan TV 8.5 yayın hayatına başladı. TV 8.5 adıyla spor camiasının yeni kanalı olma hedefi ile yayınlarına başlayan TV 8.5 spor kanalları arasında tercih edilir olmayı hedefliyor. Spor severlerin tercih edeceği kanal olması için birçok takımın futbol maçlarını yayınlamanın yanı sıra Amerikan basketbol ligi NBA’ında maçlarını yayınlayacak.

TV 8.5 KANALININ FREKANS BİLGİLERİ

Türksat uydusu üzerinden yayın yapacak olan TV 8.5 kanalının frekans bilgileri 12346 Yatay/H 9600’dır. Bu frekans üzerinden yayın yapacak olan kanalı seyrede bilmek için uydu cihazınızın kanal ayarlama yerinden kolayca ayarlayabilirsiniz. Yeni uydu alıcıların otomatik kanal bulma özelliğini kullanarak da kanal TV 8.5’in ayarlamasını yapabilirsiniz.

YETENEK SİZSİNİZ, O SES TÜRKİYE

Acun Ilıcalı daha önce TV 8 kanalını eski sahibinden alarak kanalı eğlence kanalına dönüştürmüştü. Hatırı sayılır izleyici kitlesine ulaşan TV 8 kendisinden söz ettiren programlar ile ülkede çok konuşulan programlardan bazılarını televizyon seyircilerine sunmuştu. TV 8’in televizyon seyircileri ile buluşturduğu önemli programlar şunlardır; Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye'ye, Rising Star, ve Survivor gibi yayın içeriği ve konuları ile kendisinden söz ettiren programlar olmuşlardır.

TV 8’DEN SONRA TV 8.5 SPOR KANALI

Acun Ilıcalı daha önceden yaptığı işlerin dışına çıkarak bu sefer spor kanalı açtı. Spor severlerin eski spor muhabiri olmasından dolayı yakından tanıdığı Acun Ilıcalı TV 8.5 spor kanalı ile bu alanda iddialı olduğunu kanalın yapmış olduğu anlaşmalardan anlaşılıyor. Kanal A Milli Futbol Takımının maçlarının yayınlayacak bunun yanı sıra NBA basketbol maçlarını da basket severlerin ekranına taşıyacak olması kanalın spor kanalları arasında tercih edilir olmasını güçlendireceği spor camiası tarafından vurgulanıyor.

TV 8.5 SPOR KANALI 7 EKİM CUMA YAYINA BAŞLADI
TV 8.5 spor kanalı 7 Ekim 2016 Cuma gününden itibaren yayınlarına başladı. 7 gün 24 saat sporun bir çok dalı üzerine yayın yapacak olan kanal spor severlerin televizyonlarında ilk sıralara yerleşmeyi hedefliyor.

ÜCRETSİZ VE ŞİFRESİZ YAYINLANACAK
Ücretsiz ve şifresiz olarak yayın yapacak olan TV 8.5 Türksat platformunda yerini aldı. Diğer platformlar olan Digitürk, D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Uydunet’de de yakın zamanda yerini alması bekleniyor.
Editör: İbrahim Atalay
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X