Yeni Telefonlara Sağlık Asistanı Görevi

Teknolojinin nimetleri her zaman için insanların hizmetinde olmuştur. Sağlıklı yaşamak, form tutmak, kilo vermek, sigarayı ve alkolü bırakmak isteniyorsa akıllı telefon uygulamaları size bu konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar sayesinde vermiş olduğunuz kararlarda sizin uyup uymadığınız kontrol edilmektedir.

Yeni Telefonlara Sağlık Asistanı Görevi
Yeni Telefonlara Sağlık Asistanı Görevi Haberimport.com
Teknolojinin nimetleri her zaman için insanların hizmetinde olmuştur. Sağlık yaşamak, form tutmak, kilo vermek, sigarayı ve alkolü bırakmak isteniyorsa akıllı telefon uygulamaları size bu konuda yardımcı olmaya çalışıyor. Akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar sayesinde vermiş olduğunuz kararlarda sizin uyup uymadığınız kontrol edilmektedir. Teknolojik aletler ilerde insanların yaşam koçu olabilir. Bunun ilk adımları bu uygulamalar sayesinde atılmaktadır.

Akıllı telefon uygulamaları sağlığınızı kontrol ediyor

Form tutmak, kilo vermek, yürüyüş yapmak, uyku düzenini korumak, sigarayı bırakmak ve alkolü azaltmak istiyorsanız sizin bu aldığınız kararlarda size yardım edecek birçok akıllı telefon uygulaması var. Bu uygulamalara her an bağlanarak istediğiniz sağlık aktivitesini yapabilirsiniz.

Uygulamalar işe yarıyor mu?

Amerikan Kalp Vakfı’nın yayınlamış olduğu rapor bu konuda bizlere ışık tutuyor. Yapılan açıklamada bu tür uygulamalar beklenilenden fazla fayda sağlamaktadır deniliyor.

Kilo verdiren akıllı telefon uygulaması

Yapılan Araştırmaya göre, obeziteyi yani kilo verdirmeyi hedefleyen akıllı telefon ve internet uygulamalarının yüzde 69’ gibi oranda programlar obeziteye karşı fayda sağlıyor. Kişileri motive ediyor. Kullanıldıktan sonra kilo vermede başarı sağlanıyor.

Sigara bıraktıran akıllı telefon uygulaması

Aynı şekilde sigarayı bıraktırmayı hedefleyen uygulamaların %75lik kısmı bu görevi yerine getiriyor. İnsanların sigarayı bırakmasını ya da azaltmasında onlara yardımcı oluyor. Yine alkolü bırakma ya da azaltma konusunda da büyük bir oranda başarı sağlanıyor.

Uygulamayı kullanmak iyi hissettiriyor

Araştırmaya katılan insanlardan alınan veriler göstermiştir ki, uygulamayı kullanan kişiler hem kendilerine karşı hem de uygulamayı kullanan diğer kişilere karşıda sorumluluk hissetmektedirler. Aynı uygulamayı kullanan diğer kişilere karşı sorumlu hissederek uygulamanın planladığı şekilde hareket etmek zorunda kalınmaktadır. Buda hedeflenen yolda başarı sağlamakta etkili olmaktadır. Yine araştırmacılardan yansıyan geri dönüşümlere göre aynı sorunlarla boğuşan ve kurtulmak isteyen başka kişilerinde mevcut olduğunun bilinmesi, kişinin bu sorunu yaşayan tek kişi olmadığının bilinmesi o kişi üzerinde olumlu etki yapmaktadır. Sorun yaşayan bu kişilerde hayata bağlılığı artmaktadır.
Editör: Sevgi Çakır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X