Sigara Açıkta Satılamayak

Bakan Akdağ’ın bilgilendirmesine göre sigaralar artık açıkta değil, camekân arkasında değil kapalı dolapta yer alacak satış görevlisi oradan çıkarıp isteyene verecek.

Sigara Açıkta Satılamayak
Sigara Açıkta Satılamayak Haberimport.com
Sigara satışıyla alakalı yeni düzenleme getiriliyor. Hükümet, sigara ile mücadele için satış yönteminde de değişikliğe gitme kararı aldı. 
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara ile mücadele konusunda yeni düzenlemeler getirildiği açıkladı. Bakan Akdağ’ın bilgilendirmesine göre sigaralar artık açıkta değil, camekân arkasında değil kapalı dolapta yer alacak satış görevlisi oradan çıkarıp isteyene verecek.

MARKA İŞARETİ KÜÇÜLTÜLECEK

 Bakan Akdağ mevzuata eklemeyi düşündüklerini belirttiği açıklamasında şunları söyledi: ''Kapalı dolaplara konarak tütünün satılması gerektiğini de mevzuatımıza eklemeyi düşünüyoruz. Bunlardan birisi düz paket uygulaması dediğimiz uygulamadır. Markanın paket üzerinde hemen hemen hiç görülemediği küçücük bir marka koyarak sadece uyarılarla dolu bir paket sistemi bu'' diyerek markaların paket üzerinde olmayacağı olsa bile küçültüleceğine vurgu yapan Akdağ bunun uygulamaya konacağını belirtti.

SEZARYANLI DOĞUM AZALTILACAK

 Recep Akdağ sezaryen konusunda da açıklamalarda bulundu. Sezaryen konusunda da düzenleme yapılacağının altını çizen Akdağ 2017 bütçesine konuyla alakalı düzenleme eklenecek bu sayede sezaryenli doğumun azaltılacağını belirttiği açıklama şu şekilde;
''Normal doğum sayısı azaldıkça bir hekim belli bir tecrübeye sahip değilse daha sonra bu cesaretini de kaybediyor. Normal doğum ücretinin yüzde 30 artırılması ve gereksiz sezaryen oranı yüksek hastanelerin hak edişlerinden kesinti yapılması konularını çalışıyoruz'' diyerek sezaryan doğumun azaltılacağına vurgu yaptı.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X