Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Yolunda Referandum Yapalım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bakıyorsun, ‘Müzakereleri durdururuz’ diyor. Geç kaldınız, hemen kararınızı verin. Bak, Sayın Başbakan burada, bakanlar burada, ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki, yılsonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim,” diyerek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Yolunda Referandum Yapalım
Cumhurbaşkanı Erdoğan: AB Yolunda Referandum Yapalım Haberimport.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan “Milli Tarım Projesi” tanıtım toplantısında AB’ye üyelik konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bakıyorsun, ‘Müzakereleri durdururuz’ diyor. Geç kaldınız, hemen kararınızı verin. Bak, Sayın Başbakan burada, bakanlar burada, ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki, yılsonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim,” diyerek gerekirse AB yolunda referandum yapılabileceğinin sinyali verdi. Gerekirse referanduma gidilebilir diyerek hükümete görev düştüğünü söyleyen Erdoğan konuşmasında AB üye ülkelere yüklendi.

İDAM KONUSU

Salonda  atılan “İdam istiyoruz” sloganından sonra Erdoğan, konunun TBMM’de  olduğunu onların karar alması halinde kendisinin onaylayacağını belirterek “Ondan sonra referandum olduğu için millete gelecek, asıl onay merci sizsiniz, millet” diyerek idam konusunun da halka sunulabileceğinin sinyalini verdi.

AB KONUSU REFERANDUM YAPILABİLİR

AB üyeleri ülkelerin tutum tavırlarını da eleştiren Erdoğan: “Türkiye’ye de ‘Avrupa Birliği’yle ilgili müzakereler durdurulabilecek’ diyeceksiniz. Bakıyorsun; ‘Müzakereleri durdururuz,’ diyor. Geç kaldınız, hemen kararınızı verin. Bak, Sayın Başbakan burada, bakanlar burada, ben de Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki, yılsonuna kadar sabredelim, ondan sonra millete gidelim. Egemenlik kayıtsız, şartsız milletin değil mi? Milletin. Öyleyse nihai kararı millet vereceğine göre gidelim millete. İngiltere bile ne yaptı? Millete gitti, ihtiyacı yoktu. Niye? Avrupa Birliği’nin içindeydi. Ama ne yaptı İngiltere’de? ‘Çıkalım’ dedi ve çıktılar.” diyerek İngiltere’nin AB’den referandum ile kendi isteği ile ayrıldığına dikkat çekti. Ayrıca AB konusunda nihai kararın millet tarafından verilebilmesi için referanduma gidilebilineceğine vurgu yaptı.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X