Erdoğan, Başkanlık Seçimlerini Değerlendirdi

ABD'de yeni bir dönem başlıyor. Temenni ederim ki ABD'nin bu tercihi, gerek temel hak ve özgürlükler, gerek demokrasi, gerek bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ve ben, ABD'nin bu tercihini hayra yormak istiyor ve başarılı bir gelecek temenni ediyorum

Erdoğan, Başkanlık Seçimlerini Değerlendirdi
Erdoğan, Başkanlık Seçimlerini Değerlendirdi Haberimport.com
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanlık seçimleri ve AB müzakereleri ve diğer konularda görüşlerini bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’de yapılan başkanlık seçimi için “ABD'de yeni bir dönem başlıyor. Temenni ederim ki ABD'nin bu tercihi, gerek temel hak ve özgürlükler, gerek demokrasi, gerek bölgemizdeki gelişmeler noktasında hayırlı adımların atılmasına vesile olur. Ve ben, ABD'nin bu tercihini hayra yormak istiyor ve başarılı bir gelecek temenni ediyorum” diyerek demokrasi ve özgürlükler yönünden hayırlı adımlara vesile olmasını temenni etti.

AB MÜZAKERELERİ

Erdoğan Avrupa ülkelerine de seslendi. HDP ve Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonlarla alakalıda Avrupa devlet siyasetçilerini eleştiren Erdoğan şunları söyledi: "Türkiye'nin AB müzakereleri gözden geçirilmeli' diyor. Bir an önce gözden geçirin, geç bile kaldınız. Ama gözden geçirdiğiniz zaman ertelemeyin ve nihai kararınızı verin. Eğer Türkiye, terörle mücadele ediyor diye siz AB müzakereleri konusunda bunu gözden geçirecekseniz geç kaldınız. Biz terörle mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz"  

İKİNCİ SINIF VATANDAŞ

Batı ülkeleri gözüyle Türkiye ve Avrupa dışı ülkelerin ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüğünün altını çizen Erdoğan "Nereye ileri giderseniz gidin, Batının gözünde ikinci sınıf olmaktan kurtulamazsınız. Biz bu acı gerçeği, yarım asra rağmen AB'ye üyelik sürecinde yaşadık, hala yaşıyoruz" diye konuştu.

MÜLTECİLERE KONUSU

Mülteciler konusu içinde şunları söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan "Aynı oryantalist tavrı bir kez daha yaşıyoruz, şimdi de niye erteliyorlar biliyor musunuz? 3 milyon mülteci var ya Türkiye'de, bu müzakere biterse, kapıları açarsa bu 3 milyon mülteciyi nereye koyacağız. Ondan dolayı nihai noktayı koyamıyorlar" diyerek mülteci sorununa dikkat çekti.

HDP VEKİLLERİ KONUSU

HDP'li milletvekillerinin tutuklanması konusuna da değinen Erdoğan "Dokunulmazlıklar kalktı mı, kalktı. Bunların bir kısmı Batıya gitti mi? Avrupa'ya gitti mi? Bunlara kim kapısını açıyor, bakıyorsunuz Batının yöneticileri, Cumhurbaşkanları, Başbakanları kapıyı açıyor. Acaba Türkiye, Batının teröristlerine kapılarını açacak olsa bunların duruşu nasıl olurdu? Bu bumerang gibi sizi vuracaktır. Bir taraftan PKK'yı terör örgütü ilan edeceksin, diğer yandan bunun mensuplarına AP'nin kapılarını, koridorlarını açacaksın. Bu ne menem bir iş. Buna evet demek mümkün mü? Bu ikiyüzlülüğün ta kendisidir, dürüst olun, siyaseti düzgün yapın." diyerek HDP’ye yönelik operasyonların gerekli olduğunu belirtti.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X