Advert

MHP ile Başkanlığı Hayata Geçireceğiz

“İnşallah MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapacağız ve başkanlık sistemini de hayata geçireceğiz.” MHP ile anlaşarak anayasa değişikliğinin yapılacağına değinen Başbakan Anayasanın değişikliği halinde başkanlık sistemi anayasal olarak getirilecek.

MHP ile Başkanlığı Hayata Geçireceğiz
MHP ile Başkanlığı Hayata Geçireceğiz Haberimport.com
Başbakan Binali Yıldırım Trabzon’da gündeme dair konularla alakalı açıklamalarda bulundu. MHP ile AKP’nin birleşerek anayasada gerekli değişikliği yapacaklarını yapılan değişiklik ile başkanlık sisteminin önü açılacak diye açıklamalarda bulundu: “İnşallah MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapacağız ve başkanlık sistemini de hayata geçireceğiz.”
MHP ile anlaşarak anayasa değişikliğinin yapılacağına değinen Başbakan Anayasanın değişikliği halinde başkanlık sistemi anayasal olarak getirilecek.

DARBECİLERE SAHİP ÇIKMA

CHP’yi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da darbecilere sahip çıkmakla eleştiren Başbakan “zaman bir olma zamanıdır” diyerek siyasi olarak birlik olunması gerektiğine vurgu yaptı.

TRABZON ZİYARETİ

Trabzon ziyaretinde halka hitap eden Başbakan hapisteki HDP millet vekilleri hakkında da  konuşan Yıldırım, “İfade vermeye gidin dedik, “mahkemeleri tanımıyoruz” dediler. Şimdi mahkemeye de gittiler, ifade de verdiler” diyerek sürecin anayasal düzlemde devam ettiğini belirtti.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu basın toplantısını da eleştiren Yıldırım Kılıçdaroğlu’nun “basın ve düşünce özgürlüğü” ile ilgili yaptığı konuşmayı da eleştiren Başbakan Yıldırım, “Ana muhalefet liderini dinledim kanım dondu” diyerek Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun nezninde CHP’yi “darbecilere sahip çıkmak”la suçladı.
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X