Fiesta Rally Cup İzmir'de start alıyor

“Fiesta Rally Cup”, yeni formatıyla 22 Nisan’da İzmir’de start alıyor.

Fiesta Rally Cup İzmir'de start alıyor
Fiesta Rally Cup İzmir'de start alıyor Haberimport.com

Türkiye'nin tek marka ralli kupası “Fiesta Rally Cup”, 5 yıllık aranın ardından yeni formatıyla 22 Nisan'da İzmir'de gerçekleştirilecek “Ege Rallisi” ile başlıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamındaki altı yarışın içinde özel bir şampiyona olarak koşulacak “Fiesta Rally Cup” ile genç ve amatör ralli tutkunlarına yeniden uygun koşullarla yarışma imkanı sunulacak.

Ford Motorsport Türkiye’nin 1999 yılında “Ford Ka Rally Cup” ile hayata geçirdiği ve “Fiesta Rally Cup” adı altında 2012 yılına kadar sürdürülen Türkiye'nin ilk ve tek marka ralli kupası organizasyonu, 5 yıllık aradan sonra yeniden başlıyor. Yenilenen formatı ile genç ve gelecek vaat eden ralli tutkunlarını ağırlayacak “Fiesta Rally Cup”, 22-23 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleşecek “Ege Rallisi” ile start alacak.

Ford'dan ralli tutkunlarına büyük fırsat

Fiesta Rally Cup'ı yeniden hayata geçirdikleri için büyük mutluluk duyduklarını belirten Ford Motorspor Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, şunları söyledi:

“18 yıllık takım geçmişinde genç sporculara en çok imkân veren kurum olarak, Fiesta Rally Cup'ı yeniden ralli tutkunları ile buluşturmaktan dolayı büyük sevinç duyuyoruz. Organizasyon kapsamında yarışan sporculara Ford'un fabrika takımı ölçüsünde teknik destek, yedek parça, araç ayarları hakkında bilgi sunarken, pilot menajerliği ve sahip olduğumuz diğer teknik imkanlardan yararlanma fırsatı tanıyoruz. Ayrıca, tercihlerine göre kendi servislerini kendileri sağlama imkânı da veriyoruz. Ekiplere tamamen özgürlük veren yeni sponsor alma şansı ile Fiesta Rally Cup 2017'den itibaren yepyeni ve daha sürdürülebilir bir yapıya kavuşuyor. Geçmiş yıllarda çok sayıda şampiyon sürücü yetiştiren Ford Motorsport Türkiye'nin hayata geçirdiği yeni Fiesta Rally Cup formatının Türk Motorsporları camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

Bu yıl toplam 15 ekibin yarışacağı “Fiesta Rally Cup”ın takvim ve sürücü listesi ise şöyle;

Takvim:

22-23 Nisan - Ege Rallisi (Asfalt) - EOSK

01-02 Temmuz - Eskişehir Rallisi (Asfalt) - ESOK

22-23 Temmuz - Yeşil Bursa Rallisi (Toprak) - BOSSEK

09-10 Eylül - İstanbul Rallisi (Toprak) - İSOK

21-22 Ekim - Marmaris Rallisi (Toprak) - TOSFED

18-19 Kasım - Kocaeli Rallisi (Toprak) – KOSDER

 

Katılımcı Listesi (alfabetik sırayla):

1. And Sunman (Fiesta R2)

2. Billur Hasbay (Fiesta ST)

3. Burak Başlık (Fiesta R2)

4. Cem Alakoç (Fiesta R2)

5. Emrah Ali Başo (Fiesta R2)

6. Emre Hasbay (R2T)

7. İsmet Toktaş (R2T)

8. Kaan Karamaoğlu (R2T)

9. Melih Evranlı (ST)

10. Onur Çelikyay (ST)

11. Özcan Söke (R2T)

12. Saip Can Hasbay (ST)

13. Semih Erkal (ST)

14. Tansel Karasu (R2)

15. Ümit Can Özdemir (R2T)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X