İngiltere Spor Dünyası Rüşvetleri Konuşuyor

İngiltere gündeminin meşgul eden İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın rüşvet görüntülerinin ardından bu kez de Queens Park Rangers kulübünün teknik patronu Jimmy Floyd Hasselbaink ve yardımcılarının aynı şekilde rüşvet alırken ki görüntüleri gündeme oturdu.

İngiltere Spor Dünyası Rüşvetleri Konuşuyor
İngiltere Spor Dünyası Rüşvetleri Konuşuyor Haberimport.com
İngiltere gündeminin meşgul eden İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Sam Allardyce'ın rüşvet görüntülerinin ardından bu kez de Queens Park Rangers kulübünün teknik patronu Jimmy Floyd Hasselbaink ve yardımcılarının aynı şekilde rüşvet alırken ki görüntüleri gündeme oturdu. Bunların yanı sıra Leeds United'ın sahibi Massimo Cellino’nunda rüşvet alırken görüntülerinin servis edilmesi ingiltere’de gündemi epeyce meşgul ediyor.

Daily Telegraph gazetesinin yayınladığı habere göre adı geçen kişiler ile görüşme ayarlayan gazeteciler kendilerini Uzak Doğu’lu iş adamı olarak tanıtıp teknik adamlara rüşvet teklif etmişler, rüşvet teklif edilen ile muhabirler arasında yapılan rüşvet pazarlığını gizli kamera ile çekip internet de servis edilmiş.

Futbol kariyerinde bir zaman Premier Lig takımlarından Chelsea'nin formasını da giyen 44 yaşındaki Hasselbaink, bir menajerlik firması temsilcisi ile bir ortamda konuşmasında firma yetkilisinden 55 bin sterlin isterken görüntülenmişti. Karşı tarafın daha düşük teklifini kabul etmeyen Hasselbaink görüntülerin yayınlanması ile yazılı açıklama yapmıştı. Olayın ardından Hasselbaink hakkında inceleme başlatılmıştı.

Gazetenin yayınladığı diğer bir rüşvet görüntüsü ise Championship ekibi Barnsley'nin yardımcı antrenörü Tommy Wright’ın 5 bin sterlin alırken yapılan gizli çekim görüntüleri. Olayın yayınlanmasından sonra antrenörün takımdaki görevine son verildi.
Editör: Can Ercan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X