Advert

İzlanda’dan Umduğumuzu Bulamadık

Dünya Futbol Şampiyonası Avrupa elemelerinde Türkiye ilk yenilgisini aldı. I grup maçlarında Türkiye’nin 3.cü maçı İzlanda ileydi. İzlanda maçı için deplasmana giden Türkiye, İzlanda’ya 2-0 yenildi.

İzlanda’dan Umduğumuzu Bulamadık
İzlanda’dan Umduğumuzu Bulamadık Haberimport.com
Dünya Futbol Şampiyonası Avrupa elemelerinde Türkiye ilk yenilgisini aldı.  I grup maçlarında Türkiye’nin 3.cü maçı İzlanda ileydi. İzlanda maçı için deplasmana giden Türkiye, İzlanda’ya 2-0 yenildi.

İLK YARI SONUCU 2-0 MAÇ SONUCU OLDU

İzlanda’nın Başkenti Reykjavik'de oynanan maçta Türkiye ilk yenilgisini aldı. Gruptaki 3.cü maçına çıkan kırmızı beyazlılar İzlanda karşısında istediği oyunu oynayamadı. Ev sahibi takım ilk yarıda attığı 2 gol ile Türkiye’yi mağlup etti. İlk yarıda 2 gol yiyerek morali bozulan milli takım oyuncuları 2.nci yarı atak yaparak maçı kendi lehlerine çevirmeye çalıştılar. Lakin İzlanda’nın ilk yarıda attığı 2 gol ile skoru koruma adına savunma yapması futbolcularımızı zorladı. Maçın 2-0 sonuçlanması ile İzlanda’nın puanı 7’ye yükseldi. Türkiye bu maçtan puan alamadığı için 2 olan puanı artmadı.

HENÜZ HERŞEY BİTMEDİ

2-0 mağlubiyetin yaşandığı karşılaşmanın sonunda üzgün olduğunu belirten Fatih Terim maçı şu sözler ile değerlendirdi;
Kaybetmek güzel değil, üzgünüm. Ancak maç öncesi düşündüğümüz şeyler ilk yarı için tuttu diyebiliriz. Ancak maalesef yine kırkıncı dakikalarda yediğimiz ilk gol ve ardından gelen ikinci gol şok etkisi yaptı. Ardından işimiz zorlaştı. Değişiklikler de pek tutmadı. Neredeyse ikinci yarıda hiç pozisyonumuz yok. İkinci yarıda kötü oynadık. İlk yarıda gollere kadar istediğimizi yapabilmiştik. Galibiyete yetecek oyunumuz olmadı. Ancak daha çok savaşımız var. Henüz her şey bitmedi” diyerek bundan sonraki maçlara işaret etti.

SONRAKİ MAÇ KOSOVA İLE
Türkiye gruptaki bundan sonraki maçını 12 Kasım'da Kosova ile oynayacak. Türkiye maça ev sahipliği yapacak.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X